2011 – Rok boje za práva zaměstnanců

Jiri-Stepanek2. ledna 2011 Rok 2011 bude sice zřejmě rokem nevolebním, ale i tak před námi stojí mnoho úkolů, které musíme zdárně splnit. I v tomto roce bude pokračovat ekonomická a sociální krize, která bude postihovat stále více našich spoluobčanů. Současná asociální vláda bude pokračovat ve svých krocích, mající za úkol přesunout peníze z kapes občanů zdola nahoru. Poctivě vydělávajícím budou utahovány opasky ve prospěch stranických kmotrů parlamentních stran, kteří ovládají vládu a určují její kroky.

Politika za posledních deset let způsobila, že občané jsou znechuceni a nemají důvěru v politiku samotnou a v její představitele. Nevyřešené korupční skandály, kupčení s poslaneckými hlasy, vláda stojící na přeběhlících, nesplněné předvolební sliby a přehlížení skutečných potřeb zaměstnanců, to vše odhání občana od zájmu aktivně se zabývat politikou. Jak dopadla poslední snaha občanů změnit politiku? Nadšené mládí vystřelilo do parlamentu „moudrého knížete Schwarzenberga a odpovědného hospodáře Kalouska“. A výsledek? Studentům  se odmění školným zabaleným v balícím papíru s názvem zápisné. A ti co volili „nováckého Cattaniho – Johna“? Tak ti jen koukají jak firma Bárta - VV s.r.o. pojímá účinkování ve vládě jako podnikatelský záměr, co nejvíce za čtyři roky vydělat, než se „bártovci“ odporoučí do politického propadla. Ovšem s plnými kapsami, ale s nedostavěnými dálnicemi, rozvrácenou policií a školstvím jen pro bohaté elitáře. Opravdu skutečné naděje politiky…

Někdy mně připadá, že všechny tyto výše uvedené věci dělají vrcholní politici schválně, aby opravdu otrávili všech občany a ti definitivně ztratili o politiku zájem. Vždyť se jim to hodí. Volby budou jen o pozlátkových pouťových atrakcích s prázdnými hesly. Volit budou jen ti, kdo mají z politiky užitek – veksláci, tuneláři, velkopodnikatelé se svými lokaji a popletení zmatenci, kteří opět uvěří nějakému novému marketingovému politickému subjektu. Nikdo jim tedy nebude koukat pod ruce. A když někdo bude „zlobit“ a narušovat zavedený pořádek, tak na toho budou mít po ruce kariéry chtivé státní zástupce a soudce.

Jedinou stranou, která narušuje tento zavedený pořádek, je DSSS. Však také pociťuje zájem tzv. policistů z protiextremistického a její vedení dostalo nadílku v podobě podmíněných trestů za politické projevy. Právě rok 2011 musí být pro nás výzvou, jak se stát pro spoluobčany jedinou poctivou alternativou ke změně. Ukažme lidem, že pevně stojíme na jejich straně, že odmítáme snahy vlády proškrtat pracovní právo a pokračovat tím ve snahách udělat ze zaměstnanců bezprávné nádeníky, kteří si ve strachu ze ztráty místa od zaměstnavatele nechají vše líbit. Postupem krize se zaměstnanci stanou pro zaměstnavatele pouhými čísly, které mohou vyměnit, když se číslo unaví anebo nepracuje podle jeho představ.

Pokračujme dál v naší práci na poli národním, kdy pozvedáme národní sebevědomí občanů a hájíme zemi před přílivem ekonomických uprchlíků a chráníme odkaz křesťanské minulosti českého a moravského národa. K tomu všemu musíme přidat ochranu zaměstnanců. Nebojme se vyjádřit svůj názor na ty, kdož zneužívají krizi ke svému obohacení. Nespoléhejme na odbory, jejichž bossové pouze planě hovoří a vždy se s velkokapitálem domluví. Spoléhejme na svou vlastní sílu a znalost místních poměrů. Máme dost schopných předsedů místních organizací, kteří se svými lidmi dovedou ukázat jasně a nekompromisně na každého, kdo se nechová, tak jak má.

Boj za práva všech, na něž krize doléhá, se musí stát naším úkolem. My musíme získávat nerozhodnuté občany či znechucené voliče, kteří se zklamali s politikou. Právě v nich je největší voličský potenciál, který musíme získat. Získáme je svojí vlastní každodenní drobnou politickou prací v místě bydliště.

Ukazovat svým spoluobčanům, že se nebojíme brát se za jejich práva a nehodláme se smířit se současnou hospodářskou krizí, která násobí zisky velkokapitálu, ale zbídačuje masy zaměstnanců, kteří živoří od výplaty k výplatě a výpověď pro ně znamená sociální smrt, která postihne všechny rodinné příslušníky. Český a moravský občan musí jasně vědět, že dělnická strana odmítá univerzitní školství pro syny bohatých tunelářů a že ostře nesouhlasí se zdravotnictvím, kde nerozhoduje stav pacienta, ale výše konta. DSSS se vždy postaví nezodpovědným zaměstnatelům, kteří zneužívají pracovní smlouvy na dobu určitou a celkově využívají krizi ke svému obohacení na úkor svých zaměstnanců.

Rok 2011 bude bojem za práva zaměstnanců. My tento boj povedeme tvrdě a neohroženě, ale vždy podle práva a zákonů. Naším cílem je parlamentní změna poměrů v rodné zemi. A rok 2011 nechť je začátkem toho boje!

Jiří Štěpánek