„Chlapák“ Nečas

Jiri-stepanek_2_2 22. září 2011 Máme to věru chlapáckého premiéra. Situaci na Šluknovsku začal řešit tím, že tam poslal oddíly těžkooděnců a politickou policii. Teprve čtrnáct dní poté, co tam úřadovali jeho pendrekoví vyslanci, se na severu zjevil sám. Návštěva měla operetní příchuť.

Na varnsdorfskou radnici vpadl v podstatě bez ohlášení, a aby se nemusel setkat s občany, prchl zadním vchodem. Místo toho, aby otevřeně hovořil s varnsdorfskými, kteří jsou dnes a denně konfrontováni chováním nepřizpůsobivých osob, tak urychleně spěchal do brlohu, kde bydlí ona problémová menšina, aby se tam křenil na místní děti, mezi kterými mohli klidně být i členové dětských gangů, které loupí a kradou z popudu svých rodičů. Správně by měl navštívit zraněné z novoborského baru, kde cikáni mačetami málem pozabíjeli všechny přítomné.

Premiér se sice bojí vlastních občanů, ale nebojí se je ožebračovat tzv. reformami, díky kterým bohatnou bohatí a chudnou chudí. Nečas je typickým příkladem politického funkcionáře, které známe z osmdesátých let minulého století. Žije od vlastních občanů oddělen vysokou zdí elitářství a lže si sám sobě, že všichni ho mají rádi a nic zlého se neděje. Celý Varnsdorf je na náměstí, ale on a jeho ministr vnitra opakují přesně v duchu propagandy minulého režimu, že „demonstrací se zúčastnily pouze deklasované živly a zmanipulovaná mládež“.

Než aby se občanům mužně postavil, tak na ně raději posílá těžkooděnce. Když se podařilo dvěma ženám doslova se vetřít k premiérovi vlastní země, tak jim na jejich nářky odpověděl, že on také začínal na ubytovně a ví, jak to tam vypadalo. Je to stejně zpupná odpověď, jako když Kalousek řekl odborářům, že „on hákuje od půl sedmý a co že dělají oni“. Pak Nečas v obklopení tělesné stráže odjel. Nic více se ale od toho ustrašence nedalo čekat.

Pamatuji si situaci z roku 1997, kdy se měl Nečas stát ministrem vnitra v Tošovského úřednické vládě. Stačil jeden anonymní telefon a Petříček Nečasů se vylekal, až se mu brejličky zamlžily. A ministrem vnitra se nestal.  A co je to za silného premiéra, když si z něj tropí posměšky i senátor za jeho vlastní stranu Kubera, který s vtipem a nadsázkou prohlašoval, že premiér chodí do televize v tričku od Vietnamců a že asi nemá na kravatu.
  
Jiří Štěpánek, místopředseda DSSS