„Slušný“ dlužník

Vandas-oficialni_7_6 23. února 2013 O prezidentské kampani a následném fiasku loutkového expremiéra Jana Fischera toho již bylo napsáno a namluveno mnoho. Z někdejšího médii pasovaného favorita se stal outsider, který nejenže prohru psychicky neunesl, ale ještě po sobě zanechal mnohamilionové dluhy.

Právě Fischerovy dluhy se staly předmětem spekulací, kdo je vlastně uhradí. Miliardář Chrenek se vyjádřil způsobem, že vsadil na špatného koně, a tak logicky štědrý měšec uzavřel, stejně tak mnozí další, kteří do Fischera investovali s nadějí, že jim to ohebný statistik vykompenzuje i s úroky.

Nebyl byl to však Jan Fischer, aby se nějaké řešení nenašlo. Má jméno Tamir Winterstein a jde o pražského developera a blízkého Fischerova přítele. Ten prý všechny závazky vyrovná ke spokojenosti věřitelů.

Chtělo by se říci, konec dobrý, všechno dobré. Pan Fischer bude mít dluhy vyřešené a tak mohl odletět v klidu na dovolenou do Spojených států. Jen by mě zajímalo, co asi panu Wintersteinovi za jeho velkorysost slíbil. Lidé jeho ražení totiž rozhodně neplatí i mnohem menší částky pro nic za nic. Právě naopak, velmi pečlivě počítají, co jim taková investice vynese. A s tím dobrým koncem to je také poněkud jinak. Fischer, sám sebe prezentující jako naděje na slušnou politiku, ji opouští jako notně ušpiněný a nedůvěryhodný.

Mgr. Tomáš Vandas, předseda DSSS