Amnestované vězně pohlídají v ulicích monitorovací hlídky DSSS

Dsss_4_4 10. ledna 2013 Předseda Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) Tomáš Vandas dnes vyzval místní organizace strany, aby ve svých obcích ustavily z dobrovolníků a členů strany monitorovací hlídky, které by zdokumentovaly pohyb na první pohled podezřelých osob v ulicích, a případně upozornily Policii ČR, aby se na uvedenou lokalitu soustředila.

Celá akce má preventivní charakter a jejím cílem je zmírnění následků nedávné amnestie, kdy bylo na svobodu propuštěno mnoho delikventů a pachatelů trestné činnosti. Právě v těchto dnech se někteří propuštění vězni opětovně dopouští trestné činnosti. Slušní občané jsou tak vystaveni zvýšenému nebezpečí.

„Monitorovat situaci může ve svém městě každý, například cestou z práce nebo ze školy. Pokud někdo z našich členů bude svědkem podezřelého chování nebo přímo trestné činnosti, okamžitě uvědomí Policii ČR,“ uvedl předseda DSSS Tomáš Vandas.

Dělnická strana v souvislosti s amnestií zřídila i speciální kontaktní email SOS@dsss.cz, na který se mohou obrátit všichni občané, pokud byli přímo konfrontováni s kriminalitou amnestovaných vězňů. „Pokud v některých místech zaznamenáme souběh stížností a podnětů, budeme se případem zabývat se stejnou intenzitou jako kriminalitou ve Šluknovském výběžku,“ dodal Vandas.

Tiskové centrum DSSS