Boj o práci – příkaz dneška

Boj o práci – příkaz dneška15. dubna 2013 Současná hospodářsko-sociální krize zapříčinila, že pro většinu občanů je vedle zdraví důležité mít práci. To je v dnešní době stále těžší. Kdo dnes ztratí práci, tak jí zítra nenajde. Průmysl stagnuje a vláda pod vedením TOP 09 místo tvorby pracovních míst pouze zdražuje potraviny, léky a další věci osobní spotřeby. Za všechny chyby současné vládnoucí garnitury zaplatíme všichni.

Spousta lidí si dnes uvědomuje, že práce není samozřejmostí a že se o ní musí bojovat. Uvědomme si, že režim nám nic nedá zadarmo a žádná z parlamentních stran se nezastane nezaměstnaných a zaměstnanců. Oni se o ně zajímají jen před volbami, při nákladných předvolebních kampaní. Během čtyřletého volebního období nic, stálý nezájem. Starají se pouze o své parlamentní kramaření, místa ve správních radách a bezplatné poslanecké výlety do exotických zemí. Je lhostejno, jestli jsou to strany vládní či strany tzv. opoziční.

Dělnická strana sociální spravedlnosti je jedinou politickou silou v republice, která místo planých slov na obranu zaměstnanců ukazuje spoluobčanům konkrétní činy. Důvod je prostý. Všichni členové či sympatizanti DSSS jsou lidé této země - zaměstnanci, drobní živnostníci, kteří nežijí ve věži ze slonoviny, ale vědí, o čem je dnešní život a jak je těžký.

Občas se ukazuje, jak se mají zaměstnanci v západní Evropě dobře, jaké tam mají pracovní zákony a že zaměstnavatel si k nim nedovolí ani zlomek toho, co musí mnohdy snášet čeští a moravští zaměstnanci. Jenže! Lidé tam nedostali nic zadarmo. Zaměstnavatelé, vlády, parlamenty jim nešli dobrovolně a nadšeně na ruku. Zaměstnanci tam museli ukázat svojí sílu, museli zahájit stávky, museli vyjít do ulic a prokázat ohromnou vůli a vytrvalost na cestě k cíli. Celá západní Evropa si tím musela projít a i nyní stotisícové demonstrace v Paříži či Madridu dokazují, že ani po letech tam nevzdávají boj o práci a snesitelné podmínky pro život pracujících.

Je dobře, že členové a příznivci DSSS pořádají kupř. v jihomoravském regionu akce před montovnami a továrnami, kde se děje zaměstnancům křivda a je porušován Zákoník práce. Těmito ráznými akcemi ukazujeme, že na obranu práv českých a moravských zaměstnanců nebudeme jen tak mlčet, ale konat. Rázně a nekompromisně! Vyhlásili jsme boj o práci!

Ale nebudeme my, zaměstnanci, bojovat o práci mezi sebou, to jen nahrává současnému režimu, který sází na to, že lidé mají svých starostí dost, jsou nejednotní a tak mu nehrozí, že vyjdou společně do ulic. Tento zkorumpovaný demoliberální režim spoléhá na občanskou apatii a strach o práci. Je velkým omylem mnohých zaměstnanců myslet si, že když budou tiše, a ve svých obavách o budoucnost se budou starat jen o sebe, tak se jim nemůže nic stát. Zkrátka nebudou se „zajímat o politiku“. Ale to je omyl! Nezajímáš-li se o politiku, politika se začne zajímat o tebe.

My si práci vybojujeme na tomto prohnilém režimu. Náš boj bude politický, protože to je jediná cesta ke změně. Nabízíme ruku ke spolupráci všem zaměstnancům a živnostníkům, kterým není lhostejný osud republiky a chtějí republiku vyrvat z rukou spekulantů, tunelářů, uhlobaronů a nadnárodních společností. Exponenti současného systému se dnes neohlížejí na občany, však my se při politickém úklidu nebudeme ohlížet na ně! Vše si pamatujeme a na nic nezapomeneme!

Dělnická strana sociální spravedlnosti považuje současnou rostoucí nezaměstnanost za největší hrozbu budoucího klidného vývoje země. Investujme do vzdělání, výzkumu a přejímání technických novinek, abychom obstáli v konkurenci současného světa. Ke slovu musí přijít práce a ne bankovní spekulace, které prospívají jen pár lidem. Skutečná práce pomáhá všem.

Jiří Štěpánek, výkonný místopředseda DSSS