Buďme nacionalisty celoročně

16. května 2011 Právě skončený hokejový šampionát rozjasnil tváře v optimistický úsměv u nejednoho z nás. Naši reprezentanti získali bronzové medaile a předváděli výbornou hru, za kterou se rozhodně nemusí stydět. I z tohoto důvodu se sluší jim poděkovat za důstojnou reprezentaci naší vlasti.

Co ale v souvislosti s hokejovou horečkou nešlo přehlédnout, to byl nespočet národních vlajek na autech, v oknech domů, projevy vlastenectví a hrdosti. Je to vlastně každoročně se opakující jev a projevující se bohužel jen při sportovních kláních. Jen co utichne sportovní vřava, rozdají se medaile, okamžitě se vracíme do své ulity, vlajky odhodíme někam do kouta a pocit nacionalismu se rozplyne jak pára nad hrncem.

Být „desetidenním“ nacionalistou je sice pěkné, oku lahodící, ale veskrze jen prázdnou pózou, která má nahradit jinak pasivní postoj, laxnost a apatii k tomu, co se v tomto státě pod vedením gaunerů a zlodějů odehrává. Buďme proto nacionalisty celoročně, dávejme najevo svou hrdost k této zemi nepřetržitě, a hlavně, přestaňme být poslušnými ovcemi, které jdou smířeni na porážku!   

Tomáš Vandas