Cesta z krize: Nové hlasování občanů

Zaremba_7 31. července 2013 Současná složitá politická situace přesně ukazuje posedlost mocí u parlamentních politiků. Obrovský skandál, který stál na začátku pádu vlády, pomalu vyšumuje do ztracena. Hlavní aktéři jsou postupně pouštěni z vazby a pražští kmotři se smějí ze svých luxusních vil. Hradní pán rozehrává svojí politickou partii, jmenuje loutkovou vládu složenou ze svých pochlebovačů a příznivců. Parlament jeho snahy blokuje, nikdo z parlamentních politiků nepracuje, ale přesto berou svoje platy a prebendy. A zatím dál v republice přibývá nezaměstnaných a pokračuje zdražování základních životních potřeb.

Parlamentní „opoziční“ strany jasně ukazují, že jim jde pouze o udržení stávajících postů, když licitují s podporou stávající Zemanovy vlády, místo jasné deklarace nutnosti vypsání nových parlamentních voleb, které by podle vůle voličů změnily parlamentní složení. Bylo by spravedlivé, kdyby byly vypsány nové parlamentní volby, protože současná politická situace dospěla do situace, kdy je nutno, sportovní mluvou řečeno, závod odpískat a znovu se postavit na start..

Dělnická strana sociální spravedlnosti pod vedením Tomáše Vandase  jasně deklaruje vůli po mimořádných volbách, protože víme, že jedině občané této země mají právo rozhodnout o své budoucnosti. Jedině hlasování občanů, a ne zákulisní jednání politických parlamentních špiček, musí určit směřování republiky. Dělnická strana jako jediná skutečná opoziční strana v republice koná vše, co píše ve svém programu. 

Pevně věřím, že poctivá politická práce DSSS se zúročí v příštích parlamentních volbách. Občané této země v tomto volebním období poznali, že parlamentním stranám jde jen o moc, pozice či místa ve správních radách. Oni potřebují občany jen v době parlamentní kampaně a pak na ně po čtyři roky zapomenou. DSSS je zárukou změny politické morálky a politického stylu.

Ota Zaremba, olympijský vítěz, člen DSSS