Chudoba obchází Českou republiku


Drahota 9. června 2013 Hospodářská situace naší země se propadá do stále větší dluhové propasti. Společně s vládními škrty těžce dusí domácí ekonomiku i obyvatele, a tak klesá domácí spotřeba obyvatelstva. Státní dluh i přes škrty neklesá, naopak se dostává do astronomických čísel a blíží se k dvěma bilionům.

Naše republika je do základu rozkradená a proto politici pomocí různých zvyšujících se daní okrádají občany. Lidé nemají peníze na pokrytí základních životních potřeb, velké množství občanů  mnohdy řeší, zda koupit chleba nebo pro ně životně důležité léky. Tak naši zemi obchází chudoba a nezaměstnanost, bída si s kriminalitou podávají ruce, zatímco ministr financí Kalousek  (TOP 09) bezstarostně v jednom kuse chlastá.

Vláda si není vědoma dopadů svých škrtů, jinak by neprosadila své asociální reformy. Politici ve své nenažranosti zapomněli, jak je pro kapitalismus důležitý oběh peněz. Soukolí kapitalismu se bez dostatku peněz pomalu, ale jistě, dostává do krize. Je jen otázkou času, kdy se to sesype a stáhne s sebou všechny nenažrané politiky.

V pátek 7. června se členové místní organizace Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) Znojmo vydali před supermarket Billa, kde tak navázali na letákové akce v posledních týdnech. Zde rozdávali noviny Jihomoravský Dělník a letáky proti vládním reformám. Rozdáno bylo 200 kusů novin a 300 kusů letáků „Stop drahotě! Nechceme platit cizí dluhy!”.

Občané si se značným zájmem brali naše tiskoviny, místy probíhaly i diskuse o politice, ve kterých občané nadávali na politické poměry v republice. V diskusi zaznělo od jednoho občana: „Kdy se konečně dostanete do parlamentu? A vymetete ten Augiášův chlév?” Mnohdy si vzali noviny i pro své známé.

My nežijeme ve věžích ze slonoviny a tak dobře víme, s jakými starostmi se potýkají naši spoluobčané, neboť se s podobnými starostmi potýkáme dnes a denně. Nejsme odtrženi od reality jako zkorumpovaní politici, kteří žijí v uzavřených luxusních čtvrtích.

DSSS není strana, jako zkorumpované a zlodějské vládní partaje, které se o občana zajímají jen před volbami. Jsme moderní nacionalistická strana, která se neomezuje jen na jedno téma a slušný občan je vždy ve středu našeho zájmu. Naše myšlenky chceme dostat mezi co nejširší spektrum lidí. Seriózním vystupováním a odpovědným přístupem k věci je náš úspěch v příštích volbách zaručen.

Rudolf Pikola, předseda MO DSSS Znojmo