ČR daruje 1,5 mld. eur – DSSS varovala už před dvěma lety!

ČR daruje 1,5 mld. eur – DSSS varovala už před dvěma lety!26. ledna 2012 Vláda schválila půjčit (dnes často užívaná floskule a eufemismus pro slovo darovat) 1,5 mld. eur (cca 38 mld. Kč) na záchranu eurozóny. Pánové Kalousek či Nečas vědí, že tato „půjčka“ nebude nikdy splacena a schodek našeho rozpočtu se bude jen prohlubovat.

Premiér Nečas mluví v této souvislosti o „27hlavém stádu zvaném Evropská unie“, kde se zdravost jednotlivých kusů projevuje půjčkou. Tato metafora je pobuřující a velice výmluvná. Nečas spolu s dalšími politiky nechápe sedmadvacítku jako suverénní státy, kde rozhodují uvědomělé národy o svých zájmech, ale jako jedno velké stádo, kde jsou lidé ovčani a samy státy jsou ovce!

Je třeba číst mezi řádky a nemít krátkou paměť. Připomeňme si, co píše DSSS ve svém ekonomickém programu starém více než 2 roky, a jak je vidět dnes o to více aktuálním:

„Zachování národní měny jako obrany před dovozem budoucích hospodářských krizí. Ne euru a SDR (Special Drawing Right). Její důsledná ochrana formou devizových rezerv a omezení možnosti vzniku spekulativních bublin zajistí její kupní sílu.“ To přesně se dnes děje, eurozóna prožívá krizi a je před nevyhnutelnou smrtí. A co „naše“ vláda? Ta by nejraději poslala na záchranu eura celé naše devizové rezervy z ČNB, které ještě máme.

Ekonomický program DSSS dále zmiňuje: „Jsme pro měnovou samostatnost spolu s ochranou před náklady spekulativních bublin a následným znehodnocováním měny, kterému bychom byli vystaveni v případě přijetí eura a následném financování záchrany jižních států EU, které byly rozkradeny natolik, že finančně kolabují.“ Záchranu jižních státu netřeba komentovat.

Naši politici žel nereflektují katastrofální důsledky své politiky. Otázkou je, co chtějí dělat v otázce půjčování EU, až nebude kde brát. Budou znovu a znovu zvyšovat daně nebo začnou rozprodávat národní dědictví jako třeba Karlův most? ČR může děkovat neschopnosti svých vládců, že nestačili přijmout euro!

Patrik Vrba

K tématu

Ekonomický program DSSS