Dělníci hodnotili krajské volby

Dělníci hodnotili krajské volby20. října 2012 Téměř pět desítek delegátů z celé republiky se dnes dopoledne sjelo na letošní IV. celostátní konferenci Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) do Prahy, aby zhodnotili výsledek strany ve volbách do krajských zastupitelstev.

Zasedání se zúčastnili vedoucí funkcionáři DSSS v čele s předsedou Tomášem Vandasem a místopředsedy Jiřím Štěpánkem a Martinem Zbelou. V úvodním vystoupení zrekapituloval volební výsledek strany Tomáš Vandas, který vyzdvihl zejména Ústecký, Karlovarský a Moravskoslezský kraj, současně ale upozornil i na slabší výsledky v některých krajích, kde je nutné zintenzívnit stranickou a propagační práci

V diskusi dále vystoupili např. výkonný místopředseda Jiří Štěpánek, předseda pražské organizace Jiří Petřivalský, předseda Moravskoslezského kraje Václav Komárek nebo zastupitelka Krupky Anna Holešinská. V příspěvcích zazníval optimistický tón s výhledem na budoucnost a diskutující se již zaměřovali na volby parlamentní a komunální.

Po skončení celostátní konference následovalo jednání užšího vedení strany – Republikového sněmu (RS) – na němž jeho členové přijali demise krajských předsedů a členů RS Jaroslava Drtiny a Vlastimila Vacha. V případě Královéhradeckého kraje byl vedením pověřen pan Marcel Marx z vrchlabské místní organizace, a toto pověření platí do jednání krajské konference. 

Tiskové centrum DSSS