Desetiletí poctivé politické práce

Stepanek_2_230. prosince 2012 Za pár okamžiků čas oponou trhne a my vstoupíme do roku 2013. Do roku, kdy dělnická strana bude slavit 10 let od svého vzniku. Takže je to čas bilancování roku uplynulého, ale také celého desetiletí naší společné politické práce. Není mnoho politických stran na české politické scéně, které by se mohly pochlubit takovou nepřetržitou kontinuitou svého vývoje a činnosti.

Nikdy jsme nedělali názorové přemety ve jménu krátkodobého politického zisku. Jdeme stále stejnou cestou, kterou jsme si vytýčili na našem ustavujícím sjezdu před deseti lety. Vybrali jsme si těžkou cestou – cestu národní a sociální. Tato cesta je vroubena překážkami, podél cesty nestojí bohatí sponzoři a spřízněné sdělovací prostředky. Naše cesta je vroubena prodejnými soudci, angažovanými státními zástupci a protinárodními novináři.

Naši nepřátelé za těch deset let pochopili, že svými útoky naše členy nezastraší, ale ještě více je zatvrdí ve svém přesvědčení o nutnosti celospolečenských změn politickými prostředky. Nikomu nic nezapomeneme, každé mu vše jednou splatíme! Jsme na cestě vítězství, na pochodu vítězství! Čeká nás ale ještě dlouhá cesta, na které budou překážky, budeme čelit mnoha útokům. Ale nebojme se. Jestli budeme stále takoví, jako za uplynulých deset let, tak naši nepřátelé poznají, že na každou jejich jednu ránu, odpovíme dvěma!

Tak jako v předchozích letech, tak i v roce 2012 jsme vsadili na práci. Na práci tvořivou, důslednou a poctivou. Opět jsme dokázali, že Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSSS) patří mezi politické strany, se kterými se musí počítat i v budoucnu. Nepřízeň sdělovacích prostředků jsme překonali sedmdesáti mítinky při volební kampani před krajskými volbami. V sedmdesáti městech a městečkách slyšeli obyvatelé hlas národní a sociální opozice, a poznávali, že naše názory jsou prakticky totožné s těmi, které mají oni sami. Což se ukázalo v mnoha krajích, kde strana zaznamenala výsledky, ukazující nárůst voličské podpory v regionu.

Do roku 2013 můžeme hledět optimisticky a s důvěrou ve vlastní síly. Rok následující budiž rokem práce, při které budeme reagovat na nejpalčivější problémy obyvatel této republiky. Zhoršující se ekonomická a sociální situace zapříčiní ještě větší zbídačovaní zaměstnanců, kteří budou čelit oklešťování svých pracovních práv a všudypřítomné hrozbě nezaměstnanosti. Boj s ekonomickou a sociální krizí bude tedy jedním z hlavních úkolů strany do nadcházejícího období. Nezapomeneme také na oblast bezpečnosti a zvyšující se kriminality, kdy se mnoho občanů stává rukojmími nepřizpůsobivých individuí ve vlastních bytech, čtvrtích a městech. Vznikající odborné komise DSSS a nebývalý zájem o členství v nich je důkazem, že dělníci nejsou stranou jednoho tématu, jak říkají naši nepřátelé, ale že umějí reagovat zabývat se aktuálními problémy. 

My planě nedebatujeme a nepovalujeme se po kavárnách, ale odpovídáme na zločinné kroky tohoto prohnilého liberálního režimu, jehož vláda má pouze moc, která sahá k vratům vládního paláce. Tato vláda je držena u moci zaplacenými a vydíranými poslaneckými přeběhlíky, policejními plukovníky, žoldáky z okupačních misí a mnohými zkorumpovanými soudci a prokurátory.

Lednový sjezd DSSS bude hrdým připomenutím naší společné práce pro tuto zemi a její obyvatele. Na sjezdu znovu zvolme do svého čela toho, bez kterého by strana nedosáhla současných výsledků a síly. Toho, který určuje směr naší práce a ukazuje nám cestu naší politické práce. Náš hlas jednomyslně patří předsedovi strany Tomáši Vandasovi!

Jiří Štěpánek, výkonný místopředseda DSSS