Drogy, korupce, kriminalita aneb Svět podle liberalistů

3. června 2011 Legalizujme některé drogy a přestaňme kriminalizovat jejich uživatele! Takové poselství vyslala do světa skupina bývalých světových politiků, včetně někdejšího šéfa OSN Kofiho Annana. Podle nich válka proti drogám selhala a proto je nutné postoj vůči drogové problematice přehodnotit. Lidově řečeno to znamená, že by se některé drogy staly volně dostupnými a byly v regálech obchodů jako rohlíky či zubní pasta.

Ani se nechce věřit, že je toto vůbec myšleno vážně. V první řadě je potřeba říci, že zde neselhala „válka proti drogám“ celkově, ale selhali lidé, právě bývalí politici, a také selhává liberální vidění světa, kdy v jakési dobré víře budeme tolerovat drogy s tím, že jejich dealery a  uživatele obrátíme na dobrou cestu vlídným slovem a štědrými dotacemi na jejich léčbu.

Takto to však nefunguje. Bez důsledné represe a přísných zákonů se nepohneme z místa. Pokud bychom přijali výše uvedené doporučení bývalých politiků, mohli bychom třeba za pár let podobně rezignovat na boj s korupcí, s kriminalitou, poté povolit dětskou pornografii a reality show se zabíjením lidí. No a odtud je už krůček k totálnímu úpadku společnosti po vzoru starého Říma.

Opravdu chceme svět podle zkorumpovaných liberalistů, kteří svým zvráceným postojem chtějí bořit tradiční normy a pravidla, anebo chceme společnost, v níž pořádek, právo a jasné zákony budou pravidlem? Odpověď na tuto otázku hledejme každý v sobě. 

Tomáš Vandas


Více k tématu:

Válka proti drogám selhala, legalizujme je, vyzývají bývalí světoví lídři