Druhé Vánoce za mřížemi? Ano, lepil jste samolepky…

29. listopadu 2010 …a to se v demokratické společnosti nesmí! I tak se dá vyložit dnešní soudní fraška na pokračování. Kauza Patrika Vondráka a dalších lidí obžalovaných z vylepování samolepek a pořádání shromáždění je veřejnosti již dostatečně známá. Dokonce se k ní nedávno vyjádřil prezidentův vicekancléř Petr Hájek, který se podivoval nad tím, že dva obžalovaní – Vondrák a Dupová – jsou již více než rok za mřížemi aniž by padl jakýkoliv rozsudek a obhájci lidských práv jaksi oněměli.

Dnes tedy měl soud pokračovat. Měl. Přísedící soudu však nedorazila a tak bylo celé jednání odročeno na 4. ledna příštího roku. Skutečnost, že Patrik Vondrák a Michaela Dupová tak stráví ve vězení již druhé Vánoce, paní soudkyni nijak nevadí. Asi zřejmě také používá selský rozum, jako její brněnská kolegyně Schinzelová. Na snahu obhájce Patrika Vondráka o propuštění na kauci mu bylo  soudkyní sděleno, že vzhledem ke společenské nebezpečnosti se výše kauce zvyšuje na půl milionu(!).

Jestli tedy budou Patrik Vondrák a Michaela Dupová na vánoční svátky doma, u svých blízkých, není jisté. V současné české „demokracii“ si můžete být jisti jen jednou věcí: pravda a opoziční názor jsou takřka jistou vstupenkou před soud. A spravedlnost zůstává dál slepá.

Tomáš Vandas
předseda DSSS