DSSS kandiduje ve všech krajích

Urnakraj2012_3 7. srpna 2012 Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSSS) již odevzdala kandidátní listiny ve všech třinácti krajích, kde se budou ve dnech 12. a 13. října volit krajská zastupitelstva. V devíti volebních krajích kandiduje DSSS pod názvem „Dělnická strana sociální spravedlnosti – STOP NEPŘIZPŮSOBIVÝM!“, ve zbývajících (Olomoucký, Vysočina, Středočeský, Jihomoravský) pod klasickým názvem strany.

Celkem je doposud na kandidátních listinách uvedeno 431 kandidátů (v roce 2008 to bylo 202 kandidátů), z toho je 284 členů dělnické strany. DSSS také umožnila kandidaturu i zástupcům jiných politických stran a občanských sdružení. V Ústeckém kraji kandiduje zastupitel Klášterce nad Ohří zvolený za Pravý Blok, v Jihočeském kraji je na kandidátce uveden člen Republikánské strany Čech, Moravy a Slezska. Nejvíce kandidátů je v Moravskoslezském kraji (70), v Ústeckém (60), v Jihočeském (56), ve Středočeském (41) a Karlovarském (39). Ve Středočeském kraji usilují o přízeň voličů i dva bývalí poslanci Parlamentu ČR za SPR-RSČ Rudolf Šmucr a Milan Loukota. Možnost doplňování dalších kandidátů je stanovena do 13. srpna.

Krajskými lídry v jednotlivých krajích jsou: Karlovarský – Jiří Froněk, Plzeňský – Mgr. Jiří Štěpánek, Jihočeský – Vlastimil Vach, Středočeský – Svatopluk Černý, Ústecký – Petr Kotáb, Liberecký – Jindřich Nestler, Královéhradecký – Vlastimil Ptáček, Pardubický – David Slavík, Vysočina – Ing. Libor Votava, Jihomoravský – Bc. Simona Skoumalová, Olomoucký – PhDr. Alena Ovčačíková, Moravskoslezský – Mgr. Václav Komárek, Zlínský – Michal Novák.

Druhá série předvolebních mítinků s předsedou DSSS Tomášem Vandasem ke krajských volbám začne v pátek 7. září a bude zakončena dne 11. října v Děčíně (více Kalendář akcí).  

Tiskové centrum DSSS