DSSS koncertuje v Polsku

DSSS koncertuje v Polsku3. října 2011 Pořad Otázky Václava Moravce netřeba veřejnosti více představovat. Slovy jeho politicky korektního moderátora se v něm zkrátka dozvíte o věcech, o kterých se teprve začne mluvit. A jsou to skutečně “perly”!

Zvláště v posledních týdnech se na Otázky snesla kritika ze všech možných stran, snad z důvodu zakonzervování pořadu do notoricky se opakujících témat a stejně nudných hostů. A hlavně kvůli sebestřednému moderátorovi, z něhož se v průběhu let stal spíše jakýsi monologátor.

Pan Moravec, aby zastavil zlé řeči o jeho veřejnoprávním blafu, servírovaném každou neděli k obědu všem povinně platícím koncesionářům, včera přišel se zbrusu novou grafikou, za kterou mimochodem svým kolegům ani nepoděkoval (v názvu “debaty” je ostatně pouze jeho jméno).

A protože jde o pořad v novém hávu, musí být samozřejmě i téma nové, o kterém se již u pana Moravce dlouho, dlouho, skutečně dlouho nemluvilo (myslím, že naposledy před 14 dny). Tím tématem byl všudypřítomný “extremismus”.

Začalo to záběry z projevu předsedy DSSS Tomáše Vandase ve Varnsdorfu, za které chci České televizi poděkovat, protože to byla jedna z mála možností, kdy mohl lídr opoziční strany (která nekrade s parlamentními kumpány) oslovit širší veřejnost.

Horší už byla úroveň diskuse pana Moravce s ředitelem Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Robertem Šlachtou, která podle mého názoru poněkud ztrácela na srozumitelnosti a hlavně logice.

Pan Moravec několikrát konstatoval, že extrémní pravice (neonacismus, Dělnická strana 1 a 2, “rasističtí občané” Varnsdorfa, Kohout, prostě všichni v tom jednom pytli) asi posiluje, což je vidět na nepokojích na severu Čech. Snad by prý bylo i žádoucí DSSS rozpustit, protože pořádání veřejných shromáždění dle Moravcova myšlení (a nejen jeho) do demokracie nepatří. Demokracii si rozvracet nedáme, to je jasné!

Pan Šlachta byl v těchto veřejnoprávně korektních orgiích poněkud střízlivějšího ducha a raději svou řeč obrátil na Polsko, kde si má česká “extrémní pravice” údajně vydělávat na živobytí pořádáním koncertů. Vandas tam zřejmě zpívá Polákům do noty, místopředseda Kotáb, na pohled ostřílený rocker (samozřejmě zlý a neonacistický) to rozjíždí s elektrickou kytarou. Protože moje maličkost nebyla obdařena hudebním talentem, trhám lístky u vchodu, a kolega Štěpánek střádá do mošny každý tvrdě vydřený polský zlotý…

V ČR je prý až 5 tisíc extremistů (loni DSSS volilo bezmála 60 tisíc občanů, tato skutečně “nedostupná” informace z webu www.volby.cz panu Šlachtovi a spol. unikla - a nebo zbylých 55 tisíc extremisté nejsou? Už je v tom nálepkování trochu zmatek, nemyslíte?).

Podle “nezávislých” tajných služeb, slovy jejich šéfa v nedělních Otázkách, umí představitelé dělnické strany o některých tématech přitažlivě mluvit, řešení problémů však skutečně může přinést jedině vláda (myšlena ODS s dalšími zloději).

Suma sumárum, kdo nesledoval poslední Otázky Václava Žvanila, udělal velkou chybu. Tento bezkonkurenční pořad už aspiruje na nedělní pohádku pro dospělé. No nic, balím kufry a odjíždím do dalekého Gdaňska. S Vandasem tam máme zítra další koncert. Vydělávat pro stranu není žádná sranda…

Martin Zbela

K tématu

VIDEO: Otázky Václava Moravce s Robertem Šlachtou o extremismu (2.10.2011)