DSSS podala trestní oznámení na komunistickou poslankyni Martu Semelovou

26. února 2011 S trestním oznámením na poslankyni Martu Semelovou (KSČM) a městského zastupitele v Luhačovicích Lukáše Kollarčíka (KSČM) se na Obvodní státní zastupitelství  pro Prahu 3 obrátila Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSSS).

Důvodem jsou včerejší výroky uvedených veřejných činitelů na pražských Olšanských hřbitovech, kde se komunisté sešli za účelem oslavy “vítězného února” 1948. 

Podle zákona č. 198/1993 Sb. (o protiprávnosti komunistického režimu a o odporu proti němu) byl režim založený na komunistické ideologii, který rozhodoval o řízení státu a osudech občanů v Československu od 25. února 1948 do 17. listopadu 1989, zločinný, nelegitimní a zavrženíhodný (§ 2, odst. 1).

Podle DSSS představitelé KSČM svými včerejšími výroky u hrobu Klementa Gottwalda (více server Novinky.cz) naplnili skutkovou podstatu trestného činu založení, podpora a propagace hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka podle §  403 odst. 1 tr. zákona.

“Lukáš Kollarčík a Marta Semelová svými projevy ze dne 25. února 2011 zjevně podporovali a propagovali zločinný, nelegitimní a zavrženíhodný režim, jenž byl v bývalém Československu nastolen komunistickou stranou dne 25. února 1948. Propagace KSČ a jejího tehdejšího předsedy Klementa Gottwalda pak byla nejvíce patrna z projevu řečníka Lukáše Kollarčíka. Adoraci komunismu z let 1948 až 1989 dokreslovala rudá vlajka s podobiznou Klementa Gottwalda, která byla na shromáždění přítomna a skutečný záměr shromáždění jen podtrhla a zdůraznila,” uvádí se v trestním oznámení DSSS.

Bližší informace včetně kompletního znění trestního oznámení přineseme v neděli 27. února. 

Tiskové centrum DSSS

K tématu

Komunistická poslankyně Semelová velebila u Gottwaldova hrobu "vítězný únor"

Proč policie nerozpustila včerejší oslavu “vítězného února” na Olšanech?