DSSS považuje schválení ESM za vlastizradu

DSSS považuje schválení ESM za vlastizradu14. května 2012 Evropský stabilizační mechanismus (dále jen ESM), známý také jako smlouva dluhů, je mechanismus, který má pomáhat krachujícím státům eurozóny. Zjednodušeně jde o to, že se státy smlouvou zavazují zaplatit jakýkoli kapitálový požadavek, který vůči nim bude uplatněn, aby zachránily právě krachující zemi či země. Kapitál ESM může rada guvernérů libovolně navyšovat, a státy mají ze smlouvy povinnost platit.

Návrh o Evropském stabilizačním mechanismu, známém pod zkratkou ESM, prošel senátem. Hlasovalo pro něj 49 senátorů a 9 bylo proti. Někteří se zdrželi. Novináři nachytali některé ze senátorů, kteří hlasovali pro smlouvu, že vůbec nevěděli, co smlouva obsahuje a o čem vlastně hlasují. Minulou středu měli hlasovat o schválení ESM „naši“ poslanci, ale na žádost premiéra bylo toto schvalování odloženo až na příští schůzi. Vzhledem k servilní a submisivní orientaci většiny poslanců vůči EU je dost pravděpodobné, že smlouva projde v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR.

O zachraňování zadlužených států píšeme ve svém ekonomickém programu: „Jsme pro měnovou samostatnost spolu s ochranou před náklady spekulativních bublin a následným znehodnocováním měny, kterému bychom byli vystaveni v případě přijetí eura a následném financování záchrany jižních států EU, které byly rozkradeny natolik, že finančně kolabují.“

Tato smlouva je právě celá postavena na (ne)smyslu „zachraňovat bankrotující státy“ tím, že EU vytlačuje dluh dluhem. Pokud projde smlouva dluhů parlamentem, může ji zastavit jedině veto prezidenta republiky. Eurohujerové Fischer a Švejnar smlouvu zcela jistě nevetují. Proto je třeba volit zodpovědného prezidenta, který nepovede Českou republiku k bankrotu – Tomáše Vandase, kandidáta DSSS.

Výkonný výbor DSSS