DSSS startuje vysílání v České televizi. Rovnou z parníku

Novy-2_4

12. května 2010 Je to vůbec poprvé, co Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSSS) osloví voliče prostřednictvím spotů v České televizi. Právě dnes ve 14:23 hod. a 14:48 odvysílá veřejnoprávní ČT1 dva šoty s Tomášem Vandasem, které vznikly na neobvyklém místě – vltavském parníku.

„Původně se mělo natáčení spotů uskutečnit na břehu Vltavy v Praze. Pak ale televizní štáb usoudil, že lepší podmínky budou přímo na plošině parníku. A měli jsme štěstí, jeden z mála byl zrovna otevřený,“ popisuje vznik spotů tiskový mluvčí DSSS Martin Zbela.

Dsc-0044Štěstí se na televizní štáb DSSS usmálo vícekrát. „Od začátku jsme bojovali s časem a těsně před natáčením začalo pršet. Naštěstí krátce po příjezdu na nábřeží déšť ustal, ale i tak obloha nevěstila nic dobrého. Když jsme ovšem vstoupili na loď, objevil se nový problém – hejno mušek. Snažili jsme se jich nevšímat, což se později ukázalo jako prozíravé. Za chvíli nebylo po hmyzu ani památky. Asi zázrak,“ pokračuje mluvčí.

Díky profesionálnímu vystupování a tréninku z mítinků nebylo nutné natáčení s volebním lídrem DSSS mnohokrát opakovat. Zhruba za dvě hodiny bylo vše hotovo. „Stihli jsme si dát i občerstvení v podpalubí,“ dodal s úsměvem Zbela.

Finální podoba volebních spotů se obešla bez stříhání filmu, takže Tomáš Vandas mluví plynule a bez přerušení, což bylo i původním záměrem štábu. Do jedné a dvou minut stačil lídr Dělníků představit základní priority hnutí, stručně a jasně.

Možných problémů ze strany České televize, která již předem avizovala jakousi „lustraci“ šotů speciálním týmem právníků, se nikdo z vedení DSSS neobával. Přesto ale již v neděli je Dělnická strana s předstihem zveřejnila na internetové síti YouTube.

„V naší zemi je možné cokoliv, ale to už by naše spoty museli vyřadit např. z důvodu samotné účasti Tomáše Vandase, protože je stále předsedou tzv. zakázané strany. Do takových absurdit ale televize nešla a spoty DSSS shledala jako politicky únosné,“ dodal Martin Zbela.

Dsc-0064

Spoty DSSS startují v televizi dnes odpoledne a bude to právě Tomáš Vandas, kdo vysílání spotů politických stran v České televizi symbolicky zakončí v úterý 25. května.

Tiskové centrum DSSS

Podrobný rozpis vysílání spotů DSSS ve dnech 12. až 25. května