DSSS v Duchcově zahájila projekt Bezpečné ulice

Bezpecne-ulice3 15. října 2013 Prvním městem v zemi, kde můžete potkat dvou až tříčlennou hlídku „Bezpečných ulic" se stal severočeský Duchcov. Hlídková činnost zde bude probíhat nepravidelně, v různý čas a v různých dnech v týdnu. Místní organizace Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) v Duchcově si dala za cíl odsloužit min. 15 hodin týdně.

Hlídky Bezpečných ulic jsou zatím složené pouze ze členů MO Duchcov, do budoucna se počítá i s nasazením sympatizantů DSSS a místních dobrovolníků.

Včerejší první monitorovací den dopadl pozitivně. Hlídka byla složena z předsedy MO Duchcov Jindřicha Svobody a tajemníka Jiřího Obra. Směna trvala zhruba tři hodiny a za její dobu obešli členové dost velkou část města. Detailně se zaměřili hlavně na okolí domu s pečovatelskou službou pro seniory, dále pak na první stupeň základní školy Jaroslava Pešaty. Nevynechali ani parkoviště u duchcovských supermarketů.

Během činnosti hlídky pomohli její členové několika lidem, za zmínku stojí hlavně doprovod slepého muže na vyšetření do nemocnice. Naší hlídku zastavilo i několik občanů, kteří aktivistům popřáli hodně štěstí do práce, kterou dělají. Někteří z občanů také slíbili, že v nadcházejících volbách dají svůj hlas DSSS.

Jindřich Svoboda, předseda MO DSSS Duchcov

FOTOGALERIE:

Bezpecne-ulice

Bezpecne-ulice2

Bezpecne-ulice4

Bezpecne-ulice5

Bezpecne-ulice6

Bezpecne-ulice7

Bezpecne-ulice9

Bezpecne-ulice10

Bezpecne-ulice11