DSSS vyslala do parlamentu 343 kandidátů v čele s Vandasem. Zaremba lídrem na Zlínsku

DSSS vyslala do parlamentu 343 kandidátů v čele s Vandasem. Zaremba lídrem na Zlínsku16. září 2013 Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSSS) odevzdala s časovým předstihem kandidátní listiny s plným obsazením ve všech volebních krajích. Celkem se na kandidátkách DSSS nachází 343 kandidátů, z toho je členů strany 245.

Celostátním volebním lídrem DSSS je předseda Tomáš Vandas, který kandiduje v Ústeckém kraji. Místopředseda Jiří Štěpánek je v čele kandidátky Plzeňského kraje, místopředseda Václav Komárek v Moravskoslezském kraji. Olympijský vítěz Ota Zaremba vede kandidátku ve Zlínském kraji a šéfredaktor Dělnických listů Martin Zbela kandiduje v Libereckém kraji. Na Vysočině je lídrem podnikatel Libor Votava, který už vedl DSSS v krajských volbách v loňském roce. Jediným lídrem bez politické příslušnosti je spisovatelka, historička a předsedkyně Moravského národního kongresu Alena Ovčačíková, kandidující v Olomouckém kraji.

V Praze, v Jihočeském, Středočeském, Karlovarském, Pardubickém a Jihomoravském kraji stojí v čele kandidátek předsedové krajských organizací strany: Jiří Petřivalský, Bedřich J. Skočdopol, Svatopluk Černý, Jiří Froněk, David Slavík a Erik Lamprecht, předseda Dělnické mládeže. V Královéhradeckém kraji kandiduje místopředseda krajské organizace Marcel Marx.

Celkový věkový průměr kandidátů dělnické strany je 43 let. Nejnižší věkový průměr má Jihomoravský kraj: 36 let, a nejvyšší Jihočeský kraj: 52 let. Určitou zajímavostí je kandidatura doktora Vladímíra Vaňaty v Jihočeském kraji na 21. místě, bývalého zastupitele v Českých Budějovicích, kterému je 91 let. Ženy jsou na kandidátkách DSSS zastoupeny v počtu 57.

Na kandidátkách DSSS se objevují i bývalí republikánští poslanci. Rudolf Šmucr kandiduje ve Středočeském kraji na třetím místě, na stejném místě kandidátky na Vysočině je i Milan Loukota, a v Olomouckém kraji kandiduje na pátém místě Oldřich Vrcha.

Tiskové centrum DSSS