DSSS žádá Václava Klause o milost pro řidiče z Olomouce: Za kritiku politiků musí do vězení

Kancelář prezidenta republiky

prof. Ing. Václav Klaus, CSc.

prezident republiky

Pražský hrad

119 08 Praha 1

V Praze, dne 14. února 2012

Věc: Žádost o udělení milosti

Vážený pane prezidente,

obracím se na Vás jménem Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) v záležitosti, která se bezprostředně dotýká porušování svobody slova a svobodného vyjadřování názorů, tedy atributů, tolik nezbytných pro fungování opravdu demokratické společnosti.

Řidič autobusu z Olomouce, pan Roman Smetana, má jít z rozhodnutí soudkyně Okresního soudu v Olomouci Markéty Langerové na sto dní do vězení za to, že připisoval na předvolební plakáty slogany, v nichž politiky označoval za lháře, zloděje, korupčníky a prostitutky. Celá věc se mi jeví natolik absurdní, v souvislosti s daleko závažnějšími trestnými činy, jejichž pachatelé jsou často ušetřeni přísných trestů, že považuji za nezbytné požádat Vás, abyste ze své pozice představitele hlavy státu využil své ústavní pravomoci a panu Smetanovi udělil milost.

Jsem přesvědčen, že takový krok z Vaší strany by byl širokou veřejností přijat velmi příznivě a současně by přispěl k napravení pokřiveného soudního rozhodnutí, které je srovnatelné s rozhodováním komunistické justice vůči všem kritikům minulého režimu.

Věřím proto, že Vaše reakce na naši žádost a následné rozhodnutí bude pozitivní.

S pozdravem

Za Výkonný výbor DSSS

Bc. Tomáš Vandas, předseda DSSS

K tématu

Za čmárání na plakáty politiků půjde řidič MHD do vězení

Tomáš Vandas: Nejdříve „extremisté“, poté ostatní občané