DSSS zasedala v Praze. Stranu čeká rušný podzim

DSSS zasedala v Praze. Stranu čeká rušný podzim1. říjen 2011 Celorepubliková porada funkcionářů Dělnické strany sociální spravedlnosti se dnes uskutečnila v Praze. Do hlavního města dorazili zástupci místních a krajských organizací včetně členů užšího vedení DSSS.

Vandas: Čas hraje pro nás

“Lidé navštěvují naše shromáždění v hojnější míře, než tomu bylo loni na jaře před volbami. Ve společnosti převládá nespokojenost s celým polistopadovým režimem,” konstatoval ve svém projevu předseda DSSS Tomáš Vandas, jenž současně apeloval na členy strany, aby se chovali zodpovědně a byli ostatním dobrým příkladem.

“Naše myšlenky oslovují stále více občanů. Tím se zvyšují i nároky na nás. Musíme vystupovat jednotně a ve svých postojích nečinit žádná ale. Každý člen DSSS, bez ohledu na to, jakou zastává funkci, je povinen důsledně dodržovat program a stanovy strany,” řekl Vandas.

Podle Jiřího Štěpánka, I. místopředsedy strany, není do budoucna vyloučené, že s rostoucí popularitou bude DSSS čelit útokům zevnitř, se záměrem vyvolat uvnitř hnutí třenice a tím ho oslabit. Ostatně podobné zkušeností mají i jiné subjekty.

“Pokud by u nás někdo chtěl praktikovat rozmíšky nebo stranu poškozovat na veřejnosti nevhodnou prezentací či vystupováním, měl by se co nejdříve odporoučet. Pro takové osoby není v našich řadách místo,” dodal po skončení konference Štěpánek.

Vnitrostranické záležitosti byly tématem zasedání Výkonného výboru a Republikového sněmu DSSS, které následovalo po setkání se zástupci místních organizací. Do Prahy dorazili i mládežníci, respektive představitelé Dělnické mládeže v čele se svým předsedou Erikem Lamprechtem.

Do ulic, proti gaunerům!

Strana se v současné době plně připravuje na sérii demonstrací a protestů. Nejbližší akce se uskuteční příští víkend v Ústí nad Labem. Ostatně rušný podzim napovídá i titulek nového vydání Dělnických listů, které bylo na pražské konferenci k dispozici.

“Do ulic, proti gaunerům!” vyzývá čerstvé 33. číslo stranického tisku. Někteří účastníci porady šli příkladem prakticky okamžitě a po jejím skončení se vydali společně s místopředsedou DSSS Petrem Kotábem na Palackého náměstí v Praze, kde se dnes odpoledne pořádá demonstrace obyvatel Šluknova proti nečinnosti vlády a kriminalitě cikánů.

Tiskové centrum DSSS