DSSS Znojmo: Za práva zaměstnanců před Sunconem

Akce-znojmo 19. května 2013 Tíživá ekonomická situace a špatná situace na trhu práce nutí lidi přijmout i těžkou práci za minimální mzdu. Zvláště, pokud se zaměstnání snaží najít žena, která je mnohdy omezena různými faktory. Tuto neradostnou situaci zneužívá nejeden zaměstnavatel.

Ve Znojmě více než 20 let vede firmu na výrobu oplatků a zmrzlinových kornoutů arabský imigrant  Namat Alla Ragab. Jeho podnikání však budí v mnoha občanech rozpaky. Podnikatel, který údajně pomáhá snižovat nezaměstnanost na Znojemsku.  Ovšem za jakých podmínek a za jakou cenu? Zaměstnanci musí pracovat v těžkých podmínkách, mzda neodpovídá odvedené práci a kdo by si případně stěžoval, přijde okamžitě o místo.

Mezi další aktivity zmíněného podnikatele patří podpora rozšiřování islámu v České republice. Fiktivní zaměstnáváni lidí pracujících pro Islámskou nadaci v Brně. Přidělování trafik bývalým zaměstnancům Městského úřadu Znojmo (např. bývalá mluvčí Denisa Šipošová), a nezbytné kamarádíčkování s vrcholnými politiky znojemské radnice, ale i Jihomoravského kraje, např. hejtmana Haška.

Znojemští členové Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS), se vypravili v pátek 17. května v rámci svých letákových kampaní i před bránu zmíněné výrobny. Přes veškeré naléhání ze strany policejních složek tohoto systému, aby tato akce byla odvolána nebo zrušena, se akce konala. Rozdáno bylo 200 letáků „Nejsme otroci! Jsme zaměstnanci!” a 170 novin Jihomoravský Dělník.

Zaměstnanci, ale i okolo jdoucí lidé, jevili o naše materiály značný zájem. Zájem o naši činnost před touto firmou projevili nejen členové znojemské kriminálky, ale i novináři z regionálního tisku. Domnívám se, že poctivá dlouhodobá politická práce přinese své ovoce v podobě volebních zisků v supervolebním roce 2014. Sociální politika jde pouze cestou nacionalismu!
 
Rudolf Pikola, předseda MO DSSS Znojmo