DSSS zveřejnila volební spoty s předstihem na YouTube

9. května 2010 Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSSS) odevzdala v řádném termínu svůj předvolební spot Českému rozhlasu. Vysílání spotu proběhne ve dnech 12. až 25. května na stanicích Vltava, Praha a Radiožurnál, vždy kolem 6. hodiny ranní nebo mezi 20. a 22. hodinou večerní.

Dva spoty odevzdá zástupce DSSS ve stanoveném termínu i České televizi. Bloky předvolebních spotů kandidujících politických stran a hnutí bude ČT1 vysílat od středy 12. května do úterý 25. května denně s výjimkou nedělí vždy od 13:30 do 14:40 hodin. Pouze 12. května zahájí vysílání ve 14:00 a ukončí je v 15:10 hodin.

DSSS se rozhodla zveřejnit své předvolební šoty s časovým předstihem prostřednictvím internetové sítě YouTube. Nesouhlasíme s totalitními praktikami veřejnoprávních médií, které k hodnocení obsahu volebních spotů povolávají právníky a dokonce stranám nepřímo vyhrožují trestněprávním postihem za „nepřípustné“ názory.

Volební spoty DSSS, stejně jako každé jiné politické strany, jsou určeny pro veřejnost, která má právo znát postoje kandidujících subjektů v nadcházejících parlamentních volbách. Odepření takového práva občanům zpochybňuje regulérnost i výsledek plebiscitu.

Martin Zbela, tiskový mluvčí DSSS