DSSS: Anti-Fischer, nejlepší kandidát na prezidenta

8. leden 2013 Historicky první přímá volba prezidenta České republiky začíná za několik málo dní. O hlasy voličů se po úřední selekci kvůli vadným podpisům uchází celkem devět kandidátů.

Favoritem již není Jan Fischer, bývalý kariérní člen KSČ a současný kariérní havlista a demokrat, ale prognostik a politik Miloš Zeman. Pozadu zůstávají další kandidáti - např. od hlavy k patě potetovaný Franz, občas bdící knížepán, „syn svého otce“ Dienstbier, či jistý pan Sobotka, dlouholetý ležák z ODS.

Výběr kandidátů co do pestrosti a kvality plně odpovídá úrovni současné české společnosti, takže nějaké řeči o lepších lidech kdesi v pozadí, kteří nemohou kandidovat z různých důvodů, jsou naprosto bezpředmětné. Prostě jen výmluvy. Národ má na výběr to, co si zaslouží.

DSSS vlastního kandidáta nepostavila, protože nebyla schopna sehnat potřebných 50 tisíc podpisů pro podporu svého předsedy Tomáše Vandase. Možná, kdyby taky podváděla a vyplnila pár podpisových archů podle Zlatých stránek, Vandas by dnes mohl být oficiálním kandidátem. Nestalo se tak.

V nadcházející volbě tedy zbývá podpořit kandidáta, který se nejmenuje Jan Fischer. Nositel toho jména chce „stmelovat“ společnost dalšími zákazy politických stran (napravo i nalevo) a dalšími procesy s „extremisty“ a nepohodlnými občany. Je to kariérní kreatura, kterých bylo v každém režimu vždycky dost.

My ale nechceme v čele státu bezcharakterní osobu, která s rudým kostlivcem ve skříni poučuje národ o Havlovi a „demokratickém procesu“. Nepotřebujeme na Hradě prázdnou figuru, která „po obamovsku“ neohrabaně máchá rukama, a tím její „duševní“ potenciál končí. Každý jiný kandidát na prezidenta je lepší než Fischer! S tím také jdeme do nadcházejících prezidentských voleb.

Martin Zbela, místopředseda DSSS