DSSS: Hanobení státní vlajky cikánskými symboly je trestný čin

DSSS: Hanobení státní vlajky cikánskými symboly je trestný čin18. července 2013 V galerii Artwall a v prostorách Národní technické knihovny probíhá v současné době výstava, na které jsou zveřejněny návrhy na novou podobu státní, tzv. česko-romské vlajky. Na státní vlajce se tak objevují různé barevné variace, doplněné jakýmsi indickým kolem, což mám být odkaz na pravlast cikánů. Autorem návrhů je slovenský „umělec“ Tomáš Rafa, který se tak podle svých slov snaží přispět k diskusi o soužití většinové společnosti s menšinami.

 

Trestní oznámení na organizátory výstavy

Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSSS) považuje tuto „výstavu“ nejen za účelovou provokaci, ale zároveň i závažné porušení Zákona o užívání státních symbolů České republiky, kde je výslovně uvedeno, že na státní vlajce nesmí být žádný text, vyobrazení, obraz, znak nebo odznak, atd. (§ 9 písm. j.).

Vyzýváme proto orgány činné v trestní řízení, aby neprodleně zahájily kroky k zamezení porušování zákona a výstava hanobící českou vlajku byla okamžitě ukončena. V tomto znění se obracíme na příslušné státní zastupitelství a Policii ČR.

Za Výkonný výbor DSSS

Mgr. Tomáš Vandas, předseda DSSS

K tématu

OBRAZEM: Výstava představí návrhy na česko-romskou vlajku