DSSS: Rusnokovu vládu nikdo nevolil, chceme předčasné volby

DSSS: Rusnokovu vládu nikdo nevolil, chceme předčasné volby26. června 2013 Prezident jmenoval nového předsedu vlády ČR. Správně bychom měli říci, že jmenoval loutkového premiéra se stejně loutkovou vládou. Jmenovaní ministři jsou recyklací starých jmen a stejných činů. Prezident republiky zcela obešel parlamentní zvyklosti a ukázal, že se nehodlá ničím vázat a na nic se ohlížet. Musí moc dobře vědět, že sněmovna jeho partičku kamarádů smete hlasováním a republika zamíří k předčasným volbám.

Na krocích prezidenta není nic státotvorného. Je to pouze jeho soukromá válka se stávajícími parlamentními politiky. Exdůchodce z Vysočiny odhodil nedbale sedící škrabošku nadstranickosti, protože toto jmenování vlády má také posílit jeho stranu - Stranu práv občanů - Zemanovci (SPOZ).

Z mnohých jmen Rusnokovy vlády až mrazí. Post ministra vnitra má zastávat bezcharakterní a prospěchářský Pecina, který tento post již zastával v minulé Fischerově úřednické vládě. Více Ostatní jména možných ministrů jsou z okruhu poradců prezidenta či z SPOZ. Vláda by ve skutečnosti nevládla ze Strakovky, ale z Hradu. Parlamentní systém byl dnes nahrazen systémem prezidentským.

Tato vláda si takový nedůstojný konec nakonec zasloužila. Po celé tři roky přehlížela občany vlastní země, ordinovala jim léčbu, která dělala z chudých ještě chudší a z bohatých ještě bohatší. Zdražovali základní potraviny, chystali zpoplatnit zdravotnictví, brali invalidům a matkám s dětmi oprávněné dávky a nikoho se neptali. Jen se zaklínali rozpočtovou kázní, odpovědností, odříkáním a nutností šetřit. A výsledek? Před dvěma týdny policisté vybrali sídlo premiéra, jako pan rada Vacátko Jedovou chýši na Karlově.

V historii jsme také měli vládce, kterého vybrali mocní, aby on jako vládl, ale oni rozhodovali. Byl to král Fridrich Falcký, přezdívaný Zimní král. Vládl jednu zimu a poté prchl ze země, opuštěn těmi, kdo ho uvedli na trůn. A tak zřejmě skončí i premiér Rusnok, prázdninový premiér.

Z politického marasmu pomohou republice jedině předčasné volby. Ať občané rozhodnou o dalším směřování země. Současná vládní reprezentace je zdiskreditována a její další působení by bylo výsměchem všem poctivým občanům. Dělnická strana sociální spravedlnosti je připravena na předčasné volby a nabízí občanům sociální a vlastenecký program. Hlas pro DSSS je hlasem pro národ a práci!

Jiří Štěpánek, výkonný místopředseda DSSS