DSSS: Startuje petice za obnovení trestu smrti

DSSS: Startuje petice za obnovení trestu smrti31. března 2013 Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSSS) se rozhodla iniciovat petiční akci za znovuzavedení trestu smrti.

Důvodem pro tento krok se stala neustále se zvyšující brutalita pachatelů těch nejzávažnějších trestných činů, kdy se neštítí bez jakýchkoliv zábran vraždit děti, mladistvé a seniory. Posledním případem tohoto druhu byla vražda mladé dívky z Jihlavy, jejímž průběhem byli otřeseni i zkušení kriminalisté.

Dělnická strana je toho názoru, že trest smrti musí být trestem výjimečným, uplatněným v případech bezcitného násilí u těžkých zločinů. Kritici takové iniciativy asi namítnou, že Česká republika je vázána mezinárodními úmluvami, které zavedení trestu smrti neumožňují. V tomto případě však namítáme, že je přeci pouze na nás, na občanech této země, jaké zákony zde budou platit, a že žádná úmluva či smlouva není nedotknutelná a nevypověditelná.

Vyzýváme proto občany České republiky, aby se k Jihlavské výzvě DSSS připojili a petici za obnovení trestu smrti podpořili. Zde totiž nejde o politiku či názory na vývoj ve společnosti. Nyní se hraje o bezpečnost nás všech, o to, aby nám zde po ulicích neběhali devianti a vrazi, kteří s pocitem mírných trestů vězení vraždí naše kamarády, příbuzné a blízké.

Mgr. Tomáš Vandas, předseda DSSS

PETIČNÍ LISTINA ke stažení v PDF

K tématu

DSSS: Trest smrti pro jihlavské bestie

Dívku v Jihlavě vraždili brutálně a dlouho. Policie viní tři mladíky

Dívku v Jihlavě desítky minut trýznili, přežila i vyhození z okna