DSSS: Žalovat komunisty nebudeme. Nejsme jako oni

1. března 2011 DSSS s definitivní platností stornovala trestní oznámení na představitele KSČM kvůli jejich projevům v den výročí tzv. “vítězného února”. (viz Novinky.cz)

Komunisté beztrestně vychvalují poúnorové zločiny, uráží své oběti, a česká policie nic nevidí a neslyší, protože v případě komunistů žádné zákony neplatí. Prostě se vypařila. Naopak u dělnické strany a jejích stoupenců jsou „strážci zákona“ nadprůměrně aktivní.

Ve víkendovém prohlášení ze dne 26. února 2011 DSSS avizovala rozhodnutí podat na poslankyni KSČM Semelovou a dalšího řečníka komunistů trestní oznámení. Po hlubší debatě ve vedení strany však od tohoto záměru ustoupila. 

Odmítáme současnou politiku dvojího metru, kdy je mnoho lidí kvůli „politicky nekorektním“ názorům veřejně stigmatizováno a dokonce vystaveno trestnímu stíhání, a na druhou stranu bývalí i současní soudruzi si plně užívají výhod svobody slova a projevu.

Současně ale nepůjdeme cestou našich odpůrců a nebudeme se podílet na kriminalizaci lidí kvůli jejich přesvědčení. Stejně tak odmítáme politiku zákazů a cenzury. Z těchto důvodů komunisty žalovat nebudeme. Nejsme jako oni.

Ve skutečné demokracii nesmí existovat trest za názor. V opravdové demokracii jsou politické procesy řešeny na půdě parlamentu, ne na půdě soudu.

Výkonný výbor DSSS

K tématu

Parlamentní listy: Vandasův plán: Zažalujeme komunistku. Ale radši si to ještě rozmyslíme