Extrémisté na pražské radnici?

Jiri-stepanek_8 30. května 2013 Události na pražské radnici, kdy koaliční strana TOP 09 svrhla dosavadního primátora a patrně bude vyjednávat s opoziční ČSSD o převzetí moci nad hlavním městem, rozpoutaly hádky i na vládní úrovni. Nechci zde rozebírat to, kdo za tímto krokem stojí a jestli odvolaný primátor byl dobrým primátorem. To je totiž úplně jedno. Skutečné činy, reálná politika a zájem voličů je to poslední, co zajímá parlamentní politické strany. Dění na pražském magistrátu je odrazem celostátní vlády koaliční. Je to pouhopouhé politikaření a boj za uchování politických kšeftů.

TOP 09 vycítila slabost ODS a zaútočila na ní ještě před volbami. Kalousek potřebuje ODS zeslabenou a rozštěpenou, aby převzal hegemonii na tzv. české pravici. Píši takzvané, protože již dlouho neplatí ono základní dělení na pravici a levici. To v české parlamentní politické scéně neexistuje. Existují jen straničtí kmotři podporující ČSSD na jedné straně, a straničtí kmotři podporující ODS a TOP 09 na straně druhé. I komunisté mají své podporovatele, jsou to bývalí vysocí komunističtí funkcionáři, dající se po listopadu 1989 na podnikání a dnes ovládající firmy spolupracující s Ruskem. Však i fanklub prezidenta Zemana, oficiálně nazývaný SPOZ , by o tom mohl vyprávět.

Za současným pražským „převratem“ není politika. Myšleno politika taková, která zastává jakési ideály, hodnoty, pevné postoje a naslouchání voličům. Stála za ním politika peněz, konexí a zakrývání čachrů a machinací. Mnohamiliardový rozpočet Prahy nedává spát politickým šíbrům ze všech parlamentních stran. Z toho se dá hodně uloupnout na drahé předvolební kampaně. Na ty samé kampaně, kde nám bude vládnoucí TOP 09 vyprávět o rozpočtové kázni a moudrém hospodaření.

Z  Prahy odtékaly miliardy do daňových rájů a cestující v pražské MHD si museli připlatit na lístek. Ale jak jsem již napsal, Praha je vládní koalice v malém. Tak jak se hospodaří v Praze, hospodaří se na státní úrovni. Stavíme nejdražší dálnice v Evropě, ale dávky matkám samoživitelkám nechodí včas.

A to ještě ministryně za TOP 09 cynicky řekne, že by maminky neměly spoléhat jen na stát, jako na jediný zdroj příjmu. A proč demoliberální režim nezajistí těmto matkám práci alespoň  na částeční úvazek, když víme, že pro mnohé zaměstnavatele je dítě uchazečky o práci důvodem, proč ji nevzít do práce. Praha hloubí tunel Blanka, což je tunel nejenom dopravní, ale hlavně tunel finanční a nenasytná černá díra obecních a státních peněz. Ale peníze stejně budou, když tak je vezmeme tělesně postiženým. Sociální pomoc vezme jednonohému, protože jedna noha stačí, aby si obhopkal brigády…

Tajná služba BIS vydává každoroční zprávu o extremismu a dalších jevech, které podle ní ohrožují demokracii a státní pořádek. Nikoho z vás asi nepřekvapí, že Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSSS) tam figuruje v hlavní roli. Ale já se ptám: neměla by tam BIS spíše zařadit strany parlamentní, které svým dvacetiletým chováním dělají všechno pro to, aby občanům znechutili politiku a oni přestali mít důvěru v parlamentní demokracii a ve stát jako instituci? Od BIS ale toto nemůžeme očekávat, protože plní zadání právě parlamentních stran. Jedinou nadějí této společnosti jsou parlamentní volby v příštím roce, které mohou současnou zkorumpovanou a asociální vládní a parlamentní bandu smést. Záleží to však na občanech této země.

Jiří Štěpánek, výkonný místopředseda DSSS