FOTOGALERIE+GLOSA: Shromáždění nacionalistů k 17. listopadu navštívili nezávislí aktivisté

FOTOGALERIE+GLOSA: Revoluce se 17. listopadu nekonala. Vyhrála IKEA18. listopadu 2011 Navzdory všudypřítomné nespokojenosti občanů České republiky se zkorumpovaným režimem nebyla splněna původní očekávání, že na 22. výročí zrazené “sametové revoluce” vyjdou masy lidí znovu do ulic. Mnohem větší tlačenice byly kvůli slevovým poukázkám před obchodními domy IKEA. I to o něčem vypovídá.

Pravda, několik demonstrací naštvaných se uskutečnilo, ale účastníci se dali počítat spíše po stovkách než po tisících. V porovnání s pouličními bouřemi na Západě jsme na tom dost mizerně. Alespoň z pohledu opozice.

Na pražské shromáždění nacionalistů a Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) přišlo asi 350 lidí. Nutno dodat, že jsme čekali účast větší. Na druhou stranu zhruba stejný počet účastníků včera dorazil na Staroměstské náměstí, kde se uskutečnil “pohřeb demokracie” v režii ČSSD a KSČM.

Pánové Sobotka, Filip nebo Kavan - dlouholetí činitelé polistopadové garnitury - zde předvedli trapnou divadelní tragédii na téma konec sametových iluzí. Naštěstí, někteří z přihlížejícího davu nevydrželi a zmíněnou trojici pokrytců vypískali.

Předseda K213 Jiří FialaZajímavým překvapením shromáždění národních sil na Jungmannově náměstí pod záštitou DSSS bylo vystoupení občanských aktivistů Jana Šinágla a předsedy sdružení otců K213 Jiřího Fialy. První antikomunista do morku kostí, druhý oběť justiční mašinérie. Jejich projevy (připravujeme videa) nebyly obvyklým politickým gulášem, ale střízlivou výpovědí vlastních zkušeností a názorů.

Následný pochod Národní třídou s novým transparentem “Mládí vpřed!” (jenž nám pan Mazel v dohledné době určitě dešifruje) se obešel bez výraznějších komplikací a de facto tak sametově uzavřel sametový svátek jedné sametově falešné revoluce.

Martin Kněžický

K tématu

FOTOREPORT z Národní třídy: Naše země potřebuje revoluci, zkorumpovaní politici půjdou k lopatě

FOTOGALERIE: 17. listopad v Praze - shromáždění nacionalistů a DSSS

FOTO: Redakce Dělnické listy


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Nastavení fotogalerie