FOTOREPORT: Bohužel otroci jsme, znělo na ulici

FOTOREPORT: Bohužel otroci jsme, znělo na ulici25. února 2013 Po úspěšné akci před branami montoven se členové znojemské organizace Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) rozhodli na žádost místních zaměstnanců bývalé Keramiky rozdávat letáky před další továrnou. Cílem byla pobočka nadnárodní společnosti Roca - LAUFEN CZ ve Znojmě, která vyrábí sanitární keramiku.

Nadnárodní společnosti jsou často známy svým přístupem k zaměstnancům. Zaměstnanec je podle jejich mínění něco jako stroj, který vždy musí podat minimálně 100% výkon. Přičemž odměna za takovouto otrockou dřinu mnohdy neodpovídá odvedené práci.

V pátek 22. února v nevlídném počasí bylo rozdáno přes 200 letáků. Zaměstnanci vesměs kritizovali současnou vládu, která neutahuje opasky, ale oprátky vlastním lidem, a vítali zájem DSSS o potíže pracujících. Další zaměstnanci kvitovali znění letáků, jež podle nich vystihuje situaci. Na vrátnici byla rovněž poptávka po Dělnických listech. Mnozí zaměstnanci našimi letáky ozdobili i nástěnky na dílnách. A to vše se dělo pod drobnohledem policie.

Tato akce, která rozhodně nebyla poslední, bude pokračovat před branami dalších továren a montoven, před hypermarkety a úřadem práce ve Znojmě. Podobné akce spojené s problematikou znojemského okresu budou probíhat každý měsíc. Chceme tím ukázat, že DSSS není stranou jednoho tématu, jak je nám předhazováno, a nejsou nám cizí ani problémy ostatních občanu.

Rudolf Pikola, předseda MO DSSS Znojmo

Foto: Jindřich Kurdiovský

K tématu

FOTOREPORT: Jen tak na ně, na ty vydřiduchy! Znechucení dělníci opouští montovny s letákem DSSS. Dorazila kriminálka

Fotogalerie


 
 
 
 
 
 
 
 
Nastavení fotogalerie