FOTOREPORT: DSSS si připomněla Sokolovo

FOTOREPORT: DSSS si připomněla Sokolovo11. března 2013 Vzpomínkový akt při příležitosti prvního vystoupení československé vojenské jednotky na východní frontě II. světové války před 70 lety u ukrajinské vesnice Sokolovo se v sobotu 9. března uskutečnil v Mělníku. Pietní akci zorganizovala Místní organizace Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) Neratovice.

Přes podmračené počasí se před památníkem velitele sokolovské obrany kapitána in memoriam Otakara Jaroše sešel sympatický počet členů a příznivců DSSS ze středních Čech i mělnických občanů. Akce se zúčastnili také předseda DSSS Tomáš Vandas a výkonný místopředseda strany Jiří Štěpánek.

Vystoupivší Vladimír Mlejnecký a Jiří Štěpánek připomenuli život Otakara Jaroše a tuto historickou událost našich dějin a její smysl pro dnešek vůbec. K památníku byl položen věnec ve státních barvách a držena chvíle ticha za padlé československé vojáky.

Následně se členové a příznivci DSSS přesunuli do restaurace DIANA, kde setkání pokračovalo poradou Krajské organizace DSSS Středočeského kraje. Úvodem Tomáš Vandas zrekapituloval lednový sjezd strany, přiblížil plány na nejbližší dobu i postup v delším výhledu s kontextem vývoje vnitropolitické situace.

Předseda KO DSSS Svatopluk Černý prezentoval činnost strany v rámci středních Čech, včetně vzniku nové MO v Čelákovicích, a plán práce do konce prvního pololetí letošního roku. Diskuze zakončila krajskou poradu a dle nálady a ohlasu i prospěšné dopoledne.

Tiskové centrum DSSS 

Fotogalerie


 
 
 
 
 
Nastavení fotogalerie