FOTOREPORT: DSSS slavila 28. říjen v Ostravě

FOTOREPORT: DSSS slavila 28. říjen v Ostravě29. října 2011 Okolo 150 lidí se v pátek sešlo na Masarykově náměstí v Ostravě na shromáždění Den národní jednoty, které každoročně pořádá Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSSS). Po skončení akce si její účastníci připomněli výročí vzniku Československé republiky u pomníku zborovské bitvy.

Účastníci mítinku více než hodinu na náměstí poslouchali projevy řečníků. S hlavním projevem vystoupil předseda DSSS Tomáš Vandas, jenž se mj. věnoval současné situaci v Evropě.

“Dnes, kdy slavíme státní svátek a vzpomínáme na svoji historii, není možné nevnímat současnost evropského kontinentu. Té Evropy, která se stala kolébkou civilizace a pokroku, Evropy, která byla vždy úspěšná díky své různorodosti a soutěživosti samostatných států.

FOTOREPORT: DSSS slavila 28. říjen v OstravěDnešní snaha o federalizaci Evropy, o vymazání samostatných států z její mapy a zavedení dominance Evropské komise na úkor národních vlád je pro nás, vlastence, nepřijatelná. Vidíme velmi dobře, kam se ubírá starý kontinent pod nadvládou Bruselu. Krachuje projekt jednotné evropské měny, zvyšuje se zadlužení států, z nichž některé jsou na pokraji bankrotu. Politici EU sice neustále hovoří o růžové budoucnosti jednotné Evropy, nicméně ta spíše připomíná dodýchávající organismus, zatěžovaný zákeřnými cizopasníky,” konstatoval předák dělnické strany.

Členové a příznivci DSSS pak přešli asi 500 metrů do Husova sadu, kde položili květiny k památníku bitvy u Zborova. Tam se za první světové války československé legie poprvé výrazněji zapojily do bojů na východní frontě.

Tiskové centrum DSSS

FOTO: Jindřich Kurdiovský

Fotogalerie - 28. říjen 2011, Ostrava


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Nastavení fotogalerie