FOTOREPORT: Jen tak na ně, na ty vydřiduchy! Znechucení dělníci opouští montovny s letákem DSSS. Dorazila kriminálka

FOTOREPORT: Jen tak na ně, na ty vydřiduchy! Znechucení dělníci opouští montovny s letákem DSSS. Dorazila kriminálka17. února 2013 Nezaměstnanost, novodobá noční můra. Téměř každý má strach, zda nepřijde o práci a nedostane se do dluhové pasti. Když nezaměstnanost na Znojemsku postihla téměř 9 500 osob, této situace, kdy se na jedno volné místo tlačí bezmála dvě desítky uchazečů, často zneužívají zaměstnavatelé. Nutí zaměstnance podávat maximální výkon, za minimální možnou mzdu. A zaměstnanec tak má na výběr pouze dvě možnosti: držet hubu a makat, nebo si hledat jinou práci.

Této situace jsou si dobře vědomi členové znojemské Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS), kteří se rozhodli pomocí letákové kampaně apelovat na pracující, aby si uvědomili, že mají svá práva dané zákoníkem práce.

Jen do nich! Z vrátnice byla „trafika“ Dělnických listů

V pátek 15. února členové DSSS ve Znojmě rozdávali letáky před montovnami Egston a Tamura. V mrazivém počasí bylo rozdáno více než 300 letáků za jednu hodinu. „Mimo to jsme na vrátnici na žádost zaměstnanců zanechali několik výtisků Dělnických listů. Ve velké míře jsme se setkali hlavně s kladnými ohlasy typu: Jen tak na ně, na ty vydřiduchy! Jen do nich!“ uvedl předseda znojemské místní organizace DSSS Rudolf Pikola.

Nepříjemná prý byla jen přítomnost znojemské kriminálky a policie, která členy dělnické strany perlustrovala. Atmosféra jinak byla nad očekávání velice přátelská a příjemná. Zaměstnanci si se zájmem letáky brali a četli.

Do ulic bez nároku na koryto

Jak již bylo zmíněno, cílem bylo upozornit na časté porušování zákoníku práce, ale také na fakt, že DSSS je zcela jiná politická strana, než ty ostatní. „My jsme mezi lidmi na ulicích našich měst stále, zatímco ostatní se na ulici mezi lidi dostaví jen tehdy, když jim jde o koryto. Dnešní akce byla zhodnocena jako vydařená a prospěšná. Proto jsme se rozhodli podobné akce pořádat pravidelně každý měsíc, a spojit je s různými aktuálními problémy na Znojemsku, například s nezaměstnaností, drahotou, bytovou otázkou, zdravotnictvím, dopravou, zemědělstvím a bojem s korupcí,“ dodal Pikola, šéf znojemské buňky DSSS.

Tiskové centrum DSSS

K tématu

DSSS: Na vedení znojemské radnice dáváme trestní oznámení

Fotogalerie


 
 
 
 
 
 
 
 
 
Nastavení fotogalerie