FOTOREPORT: Lživá a nenávistná DSSS narušila pravdu a lásku v Duchcově. Skutečně?

FOTOREPORT: Lživá a nenávistná DSSS narušila pravdu a lásku v Duchcově23. června 2013 Severočeské město Duchcov bylo svědkem demonstrace členů, příznivců Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) a místních obyvatel proti zvýhodňování nepřizpůsobivých, rasovému násilí a bezpečnostní situaci ve městě. A to i navzdory tvrzení médií a zkorumpovaných politiků, kteří se k problému obracejí zády, slušné občany nálepkují extremismem, a gaunery omlouvají tolerancí a „pravdou a láskou“.

Na náměstí Legií se sešlo přes 1 000 účastníků, kteří reagovali na nedávný brutální útok cikánských agresorů na manželský pár. Kromě několika set obyvatel města se akce zúčastnili zástupci místních organizací severočeských měst a zástupci z dalších krajů.

S projevem vystoupil předseda DSSS Tomáš Vandas, který plně deklaroval postoj strany k posledním událostem ve městě. Ve svém projevu, jenž byl mnohokrát přerušován bouřlivým potleskem místních obyvatel, prohlásil, že zákony musí platit pro každého a policie by měla chránit všechny, kdo to potřebují, a nikoliv se zavírat na služebně, jako to předvedla v případě napadených manželů. Předseda strany zdůraznil, že to byla DSSS, která reagovala na všechny problémy s nepřizpůsobivými, tak jako před dvěma lety na Šluknovsku.

FOTOREPORT: Lživá a nenávistná DSSS narušila pravdu a lásku v DuchcověLídr strany se v projevu také věnoval současné vnitropolitické situaci, kdy prohlásil, že současná vláda nemá mandát k tomu, aby vládla, když blízcí spolupracovníci premiéra a ministrů jsou zatýkáni policejními úředníky. Vyjádřil nezlomnou vůli, že DSSS v příštích volbách uspěje, ale že k tomu je potřeba podpora všech obyvatel republiky, kteří nejsou spokojeni s vývojem v zemi.

Po skončení projevové části demonstrace byl naplánován povolený pochod duchcovskými ulicemi. Krátce po začátku pochodu policie nesmyslně zaútočila na jeho účastníky. Velení policie nezvládlo situaci: výsledkem bylo několik zraněných obyvatel Duchcova. V tomto ataku zažili Duchcované (nikoliv poprvé), co znamená – pomáhat a chránit.

Přes brutální rozehnání se pochod DSSS a obyvatel Duchcova později uskutečnil a deklaroval vůli místních obyvatel žít ve městě, kde platí zákony pro všechny a zločinci jsou nekompromisně trestáni.

DSSS jasně ukázala, že je všude tam, kde se děje křivda a nespravedlnost.

Tiskové centrum DSSS

Fotogalerie - Duchcov 22. 6. 2013


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Nastavení fotogalerie

VIDEO: Projev Tomáše Vandase v Duchcově