FOTOREPORT: Nejdkem prošel zástup demonstrantů. Radnice se obrátila zády vyhlášce DSSS o omezení kriminality

FOTOREPORT: Nejdkem prošel zástup demonstrantů. Radnice se obrátila zády vyhlášce DSSS o omezení kriminality25. března 2013 Dost bylo kriminality v ulicích! Pronárodní aktivisté a členové Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) se v sobotu 23. března sešli v Nejdku na Karlovarsku. Důvodem akce bylo pozvání od nespokojených místních obyvatel, kteří jsou zde utlačováni podivnými živly, kteří nemají ani tu nejmenší snahu začlenit se do většinové společnosti, a naopak narušují běžný život obyvatel a dochází i k fyzickým útokům. Vše takto činí s vědomím vedení obce, které zřejmě nechce spolupracovat na nápravě tohoto stavu.

Ačkoli zástupce místní organizace DSSS v Nejdku Tomáš Vejvoda navrhoval vyhlášku, která by omezovala kriminalitu na veřejných prostranství, nebylo prozatím tomuto návrhu vyhověno. Tato vyhláška samozřejmě neomezuje svobodu člověka, ale pouze vymezuje základní chování slušnosti, které by se neprotivilo ve vnímání celé společnosti. Tento požadavek byl doplněn i přiloženou peticí obyvatel Nejdku.

FOTOREPORT: Nejdkem prošel zástup demonstrantů. Radnice se obrátila zády vyhlášce DSSS o omezení kriminalityZačátek celé akce a sraz účastníků byl u vlakového nádraží. Poté se přibližně sto padesát účastníků vydalo na pochod městem, za skandování hesel a podpory některých místních obyvatel došel dav na přilehlé parkoviště u obecního úřadu města, kde zmínil důvody shromáždění člen buňky DSSS Nové Hamry Josef Kozák, s očekáváním ve zlepšení situace v Nejdku.

Poté vystoupila s projevem Marie Lubasová, místopředsedkyně krajské organizace DSSS Karlovarského kraje, ve kterém zazněla problematika sociálního bydlení pro nepřizpůsobivé, aktuální problematika města Nejdek a shrnutí našich postojů k zachování tisícileté kultury a tradičních hodnot, souvisejících i s hrozbou radikálního islamismu a přestavbou kostelů na mešity.

Dalším vystupujícím byl předseda DSSS Tomáš Vandas, který hovořil o celostátní problematice zvýhodňovaných skupin obyvatelstva oproti většinové společnosti, prezidentské nešťastné volbě, o kultuře a našich očekávání pro nadcházející volby. Tímto byla projevová část ukončena a celý dav šel opět na vlakové nádraží, kde byla celá akce řádně ukončena.

Za vedení KO Karlovarského kraje bychom chtěli poděkovat všem účastníkům, kteří i v tak mrazivém a nevlídném počasí přišli podpořit tento protest.

Jiří Froněk, předseda KO DSSS Karlovarský kraj

K tématu

DOKUMENT: Strategie postupu proti nepřizpůsobivému stylu života

Fotogalerie


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Nastavení fotogalerie