FOTOREPORT: Pražská DSSS protestovala na Černém Mostě

FOTOREPORT: Pražská DSSS protestovala na Černém Mostě28. října 2011 Na akci pražské organizace DSSS se ve středu 26. října i přes nepřízeň počasí sešlo asi 150 členů a příznivců dělnické strany společně s početným zastoupením místních občanů a zástupců dalších pronárodních organizací. Cílem akce bylo upozornit na stále se zhoršující situaci na sídlišti Černý Most, která je dána sestěhováváním nepřizpůsobivých obyvatel do této jinak krásné čtvrti.

S hlavním projevem vystoupil předseda DSSS Tomáš Vandas. Ve své řeči ostře kritizoval současnou politickou situaci v naší zemi a vyjádřil svoji podporu všem slušným lidem, kteří trpí kvůli teroru nepřizpůsobivých a kteří se nemohou nikde dočkat zastání.

S dalším projevem vystoupil zástupce autonomních kamarádů a zároveň člen širšího vedení Dělnické mládeže. Ve svém projevu shrnul kritickou situaci na severu Čech a vyjádřil znepokojení nad rostoucí kriminalitou nepřizpůsobivých Romů v naší republice.

Petřivalský: Stejná práva i povinnosti pro všechny!

S posledním projevem vystoupil předseda pražské krajské organizace DSSS Jiří Petřivalský, který mimo jiné řekl: "Stát má za úkol ochránit občany naší země a přitom se spíše zdá, že chrání jen nepřizpůsobivé. Na severu si jedna paní výstižně povzdechla: Přes den nás tu mlátí policie, přes noc cikáni.

Obávám se, že to tady na Černém Mostě nebude za pár let jiné a pokud se zde nezačne daný problém hned řešit, tak se dočkáte eskalace násilí mezi starousedlíky a generací Romů, která tu teď dospívá.

DSSS nikoho nediskriminuje. Chceme jen, aby všichni měli svá práva, ale i své povinnosti. Není možné celý život nepracovat, neposílat děti do školy a potom na sociálce vyřvávat slova o rasismu. Toleranci tohoto stavu si nemůže dovolit žádná zdravá společnost."

Dělnická mládež mezi místními občany

FOTOREPORT: Pražská DSSS protestovala na Černém Mostě Celá akce byla vydařená. Počet účastníků byl v porovnání s předchozími akcemi v Praze a s ohledem na počasí více než slušný. Je vidět, že se vyplatila předpříprava akce, na které se podílela Dělnická mládež Praha a která se v Praze propříště stane standardem. Díky tomu byli místní občané informováni o konání akce a také jí významně podpořili.

K tématu: DM Praha propaguje mítink na Černém Mostě

Dále se na dobrém výsledku demonstrace promítla podpora dalších pronárodních subjektů. Je vidět, že když nechybí dobrá vůle, tak jde prakticky vše. My děkujeme všem účastníkům akce za to, že dorazili a věříme, že budoucnost naší země je v rukou nás všech. Společně to dokážeme a změníme naši vlast k lepšímu.

Tiskový odbor KO DSSS Praha

K tématu

Parlamentní listy: Nafetovaná individua, odejděte!

Praha 14 je zónou bezpečí, tvrdí starosta

U metra Černý Most se uskuteční demonstrace proti kriminalitě