GLOSA: K ostrovům negativní deviace podle Zemana

8. března 2013 Prezident bojující. Řeč je o Miloši Zemanovi, který se právě takto prezentoval během svého dnešního inauguračního projevu. A i když se krátce předtím dušoval, že bude hlavou státu pro všechny občany bez rozdílu, prezidentem sjednotitelem, vzápětí vyjmenoval tři „ostrovy“ negativní deviace společnosti, proti kterým hodlá bojovat.

Na prvním místě to jsou z pohledu Miloše Zemana kmotrovské skupiny. I když od politika, za jehož zády si mnou ruce pánové Šlouf a další, to zní poněkud rozporuplně. Ještě rozporuplněji vyznívá jeho apel na boj proti „neonacistickým bojůvkám“. Navzdory dnešnímu MDŽ jsem sklenky alkoholu ještě neusrkl a hlavu mám proto střízlivou, tudíž si ani nejsem vědom toho, že by na našem území operovaly nějaké neonacistické bojůvky. Je to opravdu problém č. 2 našich občanů a celé České republiky?

O novinářích nemám příliš rozdílné mínění, ale ani v jejich případě si nemyslím, že by tento problém „pálil“ naše občany natolik, aby o něm musel tak zásadním a hlavně nesmiřitelným způsobem mluvit v inauguračním projevu nový prezident republiky.

Proč se Zeman nezmínil o nebezpečí narůstajícího nekomunismu v orgánech státu? Proč novopečený prezident republiky nemluvil o naší mladé generaci, jejíž nemalá část propadá drogám a ničí tak životy sobě i ostatním. Proč se nepozastavil nad problémem vymírání národa, kdy nevznikají fungující rodiny, nerodí se děti a naše země ztrácí svou existenční budoucnost?

Miloš Zeman žije zřejmě na jiných ostrovech, než žiju já a mnozí další občané. Jenže on je počínaje dneškem prezidentem republiky…

Martin Kněžický