Haló, tady Kalousek

Haló, tady Kalousek15. července 2012 Ministr financí Miroslav Kalousek telefonuje rád. Své o tom ví novináři, kterým si stěžuje na nevhodné komentáře, političtí konkurenti, jimž dává najevo svoji nadřazenost, a nejnověji také policejní vyšetřovatelé v čele s policejním prezidentem.

Aféra kolem letadel CASA jakoby strhla z pana Kalouska tu jeho věčně sebejistou masku, doprovázenou arogancí a pohrdáním všemi, kdo mu jakkoli oponují a vyjadřují nesouhlas s politikou ožebračování lidí, kterou on prosazuje. Stačilo se podívat na jeho projev v Poslanecké sněmovně při projednávání o vydání politické turistky Parkanové policejnímu vyšetřování. Emoce, neskrývaná zloba, slova o policejních provokacích a gestapáckých metodách.

Kdyby byl pan Kalousek na české politické scéně nováčkem, možná bychom mu mohli na jeho divadélko naletět. Ale on je součástí vládnoucí garnitury bezmála dvacet let. To on tady budoval ty dle jeho slov gestapácké praktiky, to on byl na ministerstvu obrany, kdy po něm zůstal nákup nefunkčních padáků, to on jako člen Topolánkovy vlády nese odpovědnost za zmanipulované a předražené zakázky (ProMoPro, Gripeny, Pandury, dálnice) a rozkrádání naší země.

Volání pana Kalouska policistům kvůli jakékoliv kauze je chování pro ústavního činitele nepřijatelné. Premiér Nečas však velmi dobře ví, že pokud chce vládnout, musí Kalouska podržet. Jinak končí. Takže nic se neděje, jede se dál. A co na to občané? Což takhle vyjádřit svůj názor na zloděje v čele země v krajských volbách?

Tomáš Vandas