Havířovanka se zlobí na cikány: Chtějí žrát? Ať natírají suchou trávu na zeleno!

27. září 2011 V redakci časopisu Týden panuje po víkendu ponurá nálada. Nejhůře je asi Ivanu Motýlovi, z jehož "studnice moudrosti" vznikl minulý týden článek normalizačního střihu "Vandas táhne na Havířov. Horníci, zastavte ho!”

Snaživý redaktůrek z pohodlné pražské kanceláře radil obyvatelům vzdáleného Havířova, aby předsedu DSSS Tomáše Vandase vynesli v zubech. Místo návštěvy jeho mítinku měli oslavovat režim zlodějských gaunerů, který zde po roce 89 nastolil Havel s estébáky a vexláky.

Vandase si přišlo vyslechnout pět stovek Havířovanů. Staří, mladí...

Jenže nic takového se nestalo. Vandase si přišlo vyslechnout pět stovek Havířovanů. Staří, mladí, bez rozdílu vzdělání či profese. Všichni ale měli jedno společné - plné zuby vládnoucí chátry, která krade a podvádí za bílého dne, a chrání pouze nepracující cikány a nepřizpůsobivé.

"Že práce není? Práce je! A jestliže práce není, chtějí žrát, dát jim barvu, ať jdou natírat suchou trávu na zeleno!“ navrhla v emotivní diskusi rozzuřená Havířovanka, která už má dost řečí o nedostatku práce pro cikány. "Když mluvíte o parazitech, myslíte tím také komunisty, estébáky a jejich přisluhovače?" ptal se postarší muž lídra opozice.

Když Vandas hovořil o postavení všech arcizlodějů z vlády a parlamentu před lidové tribunály, obyvatelé Havířova nadšeně tleskali. Touha po spravedlnosti a tvrdých trestech pro všechny parazity tohoto režimu je mezi lidmi všudypřítomná. Bez ohledu na bláboly pseudonovináře Motýla, který zaspal dobu.

Martin Kněžický

K tématu

OBRAZEM: Vandas si získal Opavu a Havířov

Reakce na článek: Vandas táhne na Havířov. Horníci, zastavte ho!