Infostánek DSSS v Brně: Bez piva a balónku, ale s čistým srdcem

Stan

17. května 2010 Předvolební kampaň běží v plném proudu i na jihu Moravy. O její realizaci se stará především místní pobočka DSSS v koordinaci s Dělnickou mládeží (DM). Aktivisté mají rozděleny nejrůznější úkoly jako výlep plakátů, roznos letáků atp.

Za nejlepší způsob agitace bezesporu platí osobní kontakt, tímto se tedy snažíme řídit i u nás. Proto kandidáti DSSS ve spolupráci s brněnskou DM zorganizovali infostánek s propagačními materiály v samém centru Brna na jedné z nejrušnějších ulic.

122btkwVe dnech, kdy je město přímo zahlceno podobnými informačními stánky se přeci jen ten náš něčím od ostatních lišil. Není to dáno tím, že bychom snad vystupovali nějak výstředně. Je tomu právě naopak!

Lidé procházející město tu dostanou od slečen na brigádě u ČSSD oranžovou růžičku, tam zase balónek se smějícím se zlodějem ucházejícím se o další místo u koryta, jinde si pro změnu koupíte pivo za 2 koruny. Nic z toho však v našem stánku k dostání nebylo.

Nemáme milionové dotace, které parlamentní strany rozhazují za nesmysly, namísto aby jimi lepily díry ve státním rozpočtu. Je přeci jednodušší vzít peníze běžným pracujícím… Ani za námi nestojí žádní bohatí sponzoři. Na našem stánku jste však mohli potkat mladé lidi s čistým srdcem a plné odhodlání změnit dnešní neutěšený stav k lepšímu.

2dlj4g1Nežene nás touha po vlastním prospěchu, po majetku, uznání. Tím se lišíme od jednolité parlamentní bandy. U našeho stánku byli členové a členky naší strany, mládeže či příznivci, kteří obětovali svůj čas bez sebemenší finanční či materiální odměny. Jedinou odměnou nám byla vyjadřovaná podpora příznivců... A že jsme se jí dočkali až překvapivě mnoho. Toto pro nás znamená mnohem víc než nějaké funkce spojené s tučnými odměnami.

V našich srdcích bije smysl pro ideál spravedlnosti, nikoli pro touhu po penězích, jak je tomu u politických představitelů všech větších stran. Představiteli státu musí být přeci takoví lidé, kteří staví prospěch národa nad svůj osobní. Je smutnou skutečností, že je tomu u dnešních politiků bez výjimky přesně naopak.

Pozitivních reakcí bylo opravdu mnoho. Velice mile nás to překvapilo. Spousta pozdravů a přání úspěchů naší činnosti nám jen dodávají sílu a jsou nám důkazem, že naše snažení nepostrádá smysl. Při přípravách infostánku jsme se obávali přílišně negativních reakcích, což by v dnešní společnosti ovlivněné pravidelnou mediální masáží plnou lží nebylo divu. Během několika dnů jsme se však setkali pouze s několika poznámkami o fašistech, které nás vždy akorát náležitě pobavily.

2vkn3f7Zajímavou zkušeností nám také bylo setkání s arabským majitelem jazykové školy, která se nacházela pár metrů od našeho stánku. Setkání bylo skvělou ukázkou vyvrácení argumentů našich odpůrců, kteří nám přiřazují jakýsi primitivní rasismus a xenofobii. Je paradoxem, že takovéto jednoduché odsuzování je v konečném důsledku vlastní pouze těmto křiklounům v jejich postoji vůči nám.

Je na místě si uvědomit, že respektování každé jednotlivé národní kultury a práva na sebeurčení jednotlivých národů je alfou a omegou našeho chápání světa. Jestliže nějací lidé z druhého kouta světa třeba dočasně žijí z nejrůznějších ospravedlnitelných důvodů zrovna u nás, a přitom svým jednáním nenarušují existenci a uchování našich vlastních kulturních tradic, je třeba ve zdravé míře ukázat lidskost, která je nám přeci tak vlastní. Toto však nikdy nesmí přerůst do míry, kdy se uměle podporují individua jdoucí do cizí země s nečestnými úmysly ve jménu jakési falešné humanity a tím se vytrácí kulturní hodnoty daného národa.

Náš vztah, jako vztah dvou zcela odlišných kultur, může fungovat na partnerské bázi, nikoli však už na bázi nějakého importu islámu do Evropy nebo naopak. To je to, co svět činí krásným – různost a zachování jednotlivých kultur.

Image002S tímto velice sympatickým pánem jsme se shodli v názorech na nejrůznější světové společensko-hospodářské problémy. Důkazem vzájemného pochopení byla i situace, kdy podobně vstřícně přistupovali lidé z této arabské školy k nám a starali se o nás s až dojímající starostí a z vlastní vůle nám nosili na stánek občerstvení.

Věříme, že se množství rozdaných materiálů a pozitivních reakcí projeví v blížících se parlamentních volbách.

Tiskový odbor DSSS JMK