Jak dál po volbách - Programové prohlášení DSSS pro Moravskoslezský kraj

Imag020116. června 2010 Parlamentní volby 2010 skončily podivným způsobem, ale bohužel opět tak, že většina občanů této země je v rukou neschopných politiků, kteří se schovávají za demagogická hesla o zadlužování a tzv. „řeckou cestu“, což je ovšem stav, který sami způsobili.

Protože republika je v podstatě rozkradená a prodaná, není už z čeho brát, a tak si vezmeme peníze od vás, milí občané, abychom zaplatili všechno, co jsme prohospodařili. Vzpomeňte na období po roce 1989, kdy všelijací ekonomové a politici tvrdili, jak se za pár let budeme „odrážet ode dna“ a jak se budeme mít jako v Německu či ve Švýcarsku.

Je pravda, že oni se tak opravdu mají, zatímco většina národa je systematicky okrádána a žije v nejistotě z nejbližší či vzdálené budoucnosti. Co nás čeká?

Nic veselého. Především enormní zdražování všeho, co člověk potřebuje k životu. Budeme v rukou zaměstnavatelů, kteří nás mohou kdykoliv vyhodit bez udání důvodu. Pokud onemocníme, budeme platit neskutečné částky za lékařskou péči. Naše důchody jsou velmi nejisté. Pan Nečas krásně hovoří o tom, že se každý občan musí pojistit u různých penzijních fondů, nejlépe soukromých, a stát pak bude garantovat jen malou část důchodu. Jak to dopadne, ví každý dopředu. Budeme platit horentní sumy do fondů, které budou zčásti rozkradeny, vytunelovány nebo svojí neschopností zkrachují.

Vyhlídky jsou neradostné a doufejme jenom, že ona trojice stran, štědře dotovaná panem Bakalou, brzy zanikne vnitřními rozpory a vlastní neschopností.

Pak se znovu otevře cesta DSSS, která svým programem určitě získá daleko více příznivců než v letošních volbách. Dělníci a zaměstnanci, je to především naše příležitost ozvat se a projevit nesouhlas s neustálým zbídačováním většiny obyvatelstva.

V našem kraji máme řadu priorit, které by ve svých důsledcích měly zlepšit život občanů. Letošní záplavy opět ukázaly, jak málo se toho pro zlepšení situace od minulých povodní vykonalo. Šetří se na nesprávném místě, protože důsledky povodní jsou mnohem dražší než samotná prevence. Je třeba stavět protipovodňové hráze na Odře v oblasti Slezské Ostravy a Bohumína. Koryta řek i menších toků je třeba vybrat a vyčistit.

Ovzduší v našem kraji, zejména na Ostravsku, to je kapitola sama pro sebe. Nová huť, dnes Mittal, chrlí do ovzduší nečistoty jako za dob komunismu. Vlastník, kterému jde jen o zisk, se nestará o takové maličkosti, jako je nedýchatelné ovzduší, nemoci dýchacího ústrojí dětí a podobně. Státu je to v podstatě naprosto lhostejné.

Parkování se dnes řeší především zákazy. Budovat nová parkovací místa není z žádného aspektu atraktivní, a tak především víme, kde parkovat nesmíme. Tento stav je nutné napravit!
Za úvahu stojí i pomoc mladým párům formou sociálního bydlení s příspěvkem státu. Dořešit konečně peripetie kolem stadionu Baníku Ostrava. Zavedení nových oborů na ostravských vysokých školách, například studium medicíny, nebo výuka odborníků na VŠB pro stavbu geotermálních elektráren.

Taktéž se nabízí alternativa snížení počtu obvodů, kterých dnes máme v Ostravě 23. Před rokem 1989 byl pouze Magistrát města Ostravy a 4 obvody.

Je toho hodně, co by se dalo zlepšovat, a my tomu chceme být nápomocni podle svých sil a možností. K tomu potřebujeme vaši podporu.

Přijďte mezi nás, vstupte do našich řad a pomozte nám budovat lepší svět, než je ten dnešní!

Mgr. Václav Komárek, Iveta Machová, Ostrava

Kontakt

KO DSSS Moravskoslezský kraj
Mgr. Václav Komárek, předseda
Iveta Machová, místopředseda
Tel: +420 603 945 816
E-mail: ds.moravskoslezsky.kraj[zavináč]seznam.cz
Web: www.mskraj.wordpress.com