Jak roste zlá dělnická strana

Jak roste zlá dělnická strana28. května 2011 Musím se ještě vrátit k docela roztomilému blábolku z produkce “hodného” pana radního Ústeckého kraje Petra Bendy (ČSSD) - Paroubkova muže nevalné pověsti, jenž před nedávnem na portálu Parlamentní listy vehementně varoval před “zlou” DSSS (článek Extrémisté na postupu).

Po volebním úspěchu v Krupce máme podle Bendy našlápnuto na další skvělé výsledky v ostatních regionech. S tím samozřejmě souhlasím. Musím se však ohradit proti velice “sofistikovanému” argumentu, že jsme “zlí”.

Už jsem si zvykl na primitivní rétoriku našich nepřátel, která se natolik vyčerpala, že ve vztahu k nám “operuje” se slovy “hodný, zlý” nebo “dobro, zlo” a dost. Panu Bendovi vadí zvláště skutečnost, že ukazujeme na konkrétní viníky problémů v zemi (tedy konkrétní osoby), nikoliv povšechně na vládu, parlament apod.

I v tomto případě má pan radní pravdu. My si skutečně myslíme, stejně jako drtivá většina zdravě uvažujících občanů, že každá zlodějna má svého konkrétního zloděje. Také zásluhou ČSSD to zatím u nás chodilo a stále chodí tak, že zloděj či podvodník odchodem z vlády nebo jiného úřadu “přestal být” zlodějem či podvodníkem, a stal se třeba velvyslancem daleko v zahraničí nebo se uvrtal do jiného hnízdečka, pěkně z dosahu “dobra a zla”.

Správně pan Benda usoudil, že 7,24 % pro DSSS v Krupce je vážným varováním pro všechny politiky nejen v kraji, ale i ve vládě a parlamentu. Je dobře, že to tak pochopil. Proti zlodějskému a nemorálnímu režimu po roce 1989 si nebereme žádné servítky. Pokud chcete pane Bendo vědět proč, zeptejte se samotných občanů třeba na Ústecku. Oni vám to možná ještě „po dobrém“ vysvětlí…

Martin Zbela, místopředseda DSSS

K tématu

Kdo je Petr Benda, Paroubkův muž s nelichotivou pověstí

Benda (ČSSD): Extrémisté na postupu