Je čas na změnu

Je čas na změnu11. června 2011 Agentura STEM provedla zajímavý průzkum, když lidem pokládala otázku: "Myslíte si, že současné politické strany v České republice zaručují demokratickou politiku?" Pozitivně odpovědělo jen 30 % lidí, což je nejméně od roku 1992. Z toho vyplývá, že bezmála tři čtvrtiny národa nevěří tomu, že jsou stávající parlamentní politické strany zárukou svobody a demokracie.

To, že současné vládě nedůvěřuje skoro nikdo je vcelku jasné a nikoho to zřejmě nepřekvapí. Brutální vládní "reformy", které mají za cíl prakticky zlikvidovat Čechy s hranicí příjmu pod 20 000 korun jsou jen obrazem vládní arogance a výsměchem všem pracujícím lidem.

Můžeme si převyprávět vtip. Na zasedání vlády se baví ministři o tom co vše se zdraží. Odborník na slovo vzatý pan ministr financí Kalousek zvolí odborný přístup a rozhodne, že zdraží jednu věc podle každého písmena abecedy. A-auta, B-benzín, C-cigarety, D-domovy důchodců, E-elektřinu, F... všichni ministři přemýšlí o tom jakou věc na F zdražit. Po chvíli vyskočí Kalousek a zakřičí: "Už to mám, zdražíme fšecko!"

Smutný vtip, nebo realita dnešních dnů? Díval jsem se na ČT 24 na diskusi po odborářské demonstraci v Praze. Poslanec za ODS tam tvrdil, že daně jsou nejnižší za poslední roky a že výroky některých odborářů na demonstraci jsou "fašizující" a tudíž nepřípustné. Tomuto zoufalství se můžeme už jen smát. V DSSS jsme zvyklí, že každá naše kritika zkorumpovaného režimu je médii ihned označována za fašizmus, teď si to mohou vyzkoušet také představitelé odborů, kteří si dovolili pozvednout hlas proti vládnímu teroru.

Agentura STEM lidem pokládala i druhou otázku: "Jste Vy osobně spokojen(a) s naší současnou politickou situací?" Určitě ano odpovědělo 1 % dotázaných, spíše ano 10 %, spíše ne 34 % , určitě ne 55 %.

Tedy řečí čísel 89 % lidí není spokojeno se současnou politickou situací. Jsem rád, že to není o procento méně. Pokud by to bylo 88 %, tak bych se obával nástupu pana pseudoznalce Mazela, který by mohl na žádost vlády vypracovat další "odborný" posudek a nechat na jeho základě 88 % nespokojených Čechů pozavírat za propagaci.

Říká se, že každý národ má takovou vládu jakou si zaslouží. Já věřím, že si Češi zaslouží něco lepšího, než teror od Veřejných Vykradačů, Totálně Opotřebovaných Politiků a Občanské Demagogické Strany.

Věřím, že se Češi v příštích volbách již nenechají zblbnout sliby nějaké nové rychlostrany, podpoří jedinou skutečnou opozici a dají hlas Dělnické straně sociální spravedlnosti.

Jiří Petřivalský, předseda DSSS Praha