Ještě Věci veřejné? Hnát je svinským krokem!

7. března 2012 Probíhající soudní proces s lídrem Věcí veřejných Vítem Bártou a exstraníkem Jaroslavem Škárkou v plné nahotě ukazuje, jaký typ lidí ovládá naší zemi, kdo vlastně ovlivňuje životy občanů, vydaných na milost a nemilost zkorumpovaným gaunerům.

Je úplně jedno, jestli pan Bárta dal slečně Kočí nějakou obálku na ošatné, a ona tvrdí, že jde o úplatek, jestli se plánoval její únos, jestli se pan Škárka někde skrýval v lesích, jak popisoval s dramatickou intonací v hlase loutkový předseda VV John, zapomínající, že už není v pořadu Na vlastní oči, ale u soudu. Podstatné totiž je, že tato nechutná reality show přesně vypovídá o tom, kam jsme se za posledních dvacet let dostali.

Totální rozvrat politického systému tzv.demokracie je dovršen tím, že máme ve vládě a v parlamentu „stranu“, která je rodinným podnikem lobbistů, podnikatelů a pochybných existencí. Že voliči svojí důvěřivostí, byť jsem na nebezpečí a skutečnou podstatu VV před volbami upozorňoval, umožnili takovým lidem parazitovat na nás všech.

Kam až to necháme zajít? Stydím se za takovou zemi, kde různí Bártové, Johnové, Škárkové a Kočí hrají svoji hru, jejíž dějství se nyní odehrává v soudní síni. Kolik bude repríz a jaký bude mít tato šaškárna úspěch, to záleží jen a jen na občanech naší země. Já jsem pro vyházet aktéry z jeviště a hnát je pryč svinským krokem. Přidáte se?

Tomáš Vandas