Jihlavská výzva zahájila sbírání podpisů za trest smrti

Jihlavská výzva zahájila sbírání podpisů za trest smrti8. dubna 2013 V pátek 5. dubna se v Jihlavě sešly asi čtyři stovky lidí, aby si připomněly tragickou smrt patnáctileté Petry Vondrákové. Akce se zúčastnili i aktivisté Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) z Vysočiny, jižní Moravy a Prahy, kteří na místě zahájili sběr podpisů pod petici DSSS, požadující obnovení trestu smrti za zvlášť závažné zločiny.

O petici "Jihlavské výzvy" byl na místě mezi přihlížejícími lidmi značný zájem a podpisů rychle přibývalo. Nakonec se podepsalo asi 150 účastníků pietní akce. Jedna z účastnic akce naši aktivitu okomentovala slovy: "Je dobře, že se tady alespoň někdo snaží udělat pořádek. Dělnickou stranu jsem nikdy nevolila, ale když vidím, co se tady děje, tak vám příště svůj hlas dám".

Celá akce se nesla ve smutečním duchu a byla důstojným rozloučením s Petrou. Bylo jen trochu škoda, že pořadatelé piety nevyužili nabídku dělnické strany na pomoc s pořádáním akce, včetně zajištění odpovídajícího ozvučení, takže projevy slyšelo jen nemnoho vepředu stojících lidí.

Člen republikové rady Jiří Petřivalský, který byl na místě přítomen, k dané akci uvedl:  "Petra zemřela zbytečně kvůli absenci lidskosti jejích vrahů, ale také kvůli systému, který jim zaručuje, že budou brzy venku mezi slušnými lidmi. Někdo může snad namítnout, že každý lidský život je posvátný a že nikdo nemůže rozhodovat, kdo si zaslouží žít a kdo ne. Já souhlasím s tím, že se všichni rodíme svobodní a s právem na štěstí, úctu a život. Svůj život si však nadále volíme sami a vrazi Petry se svých práv tímto odporným činem sami vzdali. Když se někteří lidé nechovají jako lidé, tak si nezaslouží, aby s nimi bylo tak jednáno. Dokud se zločinci nebudou bát spravedlnosti, tak budou v ulicích našich měst umírat další nevinní lidé. Pokud chcete alespoň zkusit něco změnit, tak máte možnost podepsat petici Dělnické strany sociální spravedlnosti za obnovení trestu smrti. Petře to život bohužel nevrátí, ale možná to v budoucnu pomůže zabránit další podobné tragédii."

Tiskové centrum DSSS

K tématu

DSSS: Startuje petice za obnovení trestu smrti

Fotogalerie


 
 
 
 
Nastavení fotogalerie