Jiří Štěpánek: Natažené ruce a zbytek republiky

Jiří Štěpánek: Natažené ruce a zbytek republiky1. dubna 2012 Současná hospodářsko-ekonomická krize nutí občany této republiky dělat denně tvrdá rozhodnutí na uhájení živobytí a zabezpečení základních potřeb. Strach z nezaměstnanosti je všudypřítomný. Všichni jsme pochopili, že účelem zločinných reforem pod vedením TOP 09 je odstranit stát ze sociální oblasti a všechnu tíži přenést na občany, kteří ve valné většině přežívají od výplaty k výplatě. Občané hledí k budoucnosti s obavami. Protože vláda ví, že v příštích volbách bude smetena, tak připravuje další zdražování, zvyšování daní a rušení sociálních výdajů. Balík reforem je ve skutečnosti kámen, který mají zaměstnanci na krku a táhne je ke dnu ekonomického a sociálního zmaru.

Není ale pravdou, že by se všichni občané báli budoucnosti. Je zde určitá část spoluobčanů, kteří vědí, jak tuto dobu přežít. Stačí natáhnout ruku a stát platí, aby protektoři z Bruselu neuvalili sankce pro rasismus. Příkladem budiž rokycanská gamblerka a „zpěvačka“, uměle vytvořená tzv. uměleckou frontou, Věra Bílá, která dluží ohromné částky za nájemné v obecním bytě. Odmítala dohodu s radnicí a nyní řekla, zaplaťte nebo skočím pod vlak. A hotovo. Proč zpívat se skupinou nebo jinak pracovat, když stačí výhrůžka. Kulturní fronta, pravdoláskaři, občanská sdružení, neziskovky a kavárenští intelektuálové nenechají tuto „světovou zpěvačku“ padnout. Ty, občane, dři, stresuj se a starej se. My tady pro tebe nejsme. My jsme pro jiné. Kolik občanů naší republiky je ve stejné situaci, jako tato rokycanská gamblerka, ale jen s tím rozdílem, že peníze neproházeli do automatů, ale nemohou díky mizerným mzdám utáhnout rodinný rozpočet.

Pak zde máme rodinu, která těžce popálené dítě využívá jako legitimaci na zahlazení nesplacených dluhů. Je to cynické, když matka s popáleným dítětem chodí k věřitelům a hraje na city. Účel světí prostředky – povedlo se – dluhy splaceny. To není rovný přístup, ale útočí to na samou právní podstatu státu, kdy všichni mají mít stejná práva, ale i povinnosti. Republika musí měřit všem stejně.

Zatímco stát na jiné ukazuje svoji přívětivou liberální tvář, tak na vlastence ukazuje nenávistný škleb. Za pravdu stát odsoudí a ještě si to nechá od odsouzených zaplatit. Nevěříte? Já a moji přátelé jsme byli odsouzeni za pravdivé projevy z brněnského 1. máje roku 2009 k podmíněným trestům, a ještě musíme dohromady zaplatit několika desetitisícové soudní výlohy. Kdo nám je odpustí? Zaplatí je „neziskovky“? Ne, od toho tady nejsou. Jsou tady pouze pro ty vyvolené, kteří natahují bezostyšně ruce a neustále křičí: Dej, dej.

Tento režim je v koncích, mele z posledního a díky nápadu uvalit vyšší daně na uhlobarony, bankéře, spekulanty a makléřské kejklíře ho začnou opouštět tito podporovatelé a sponzoři jejich volebních kampaní. Proto se snaží zadupat každou skutečnou opozici, která má podporu mezi obyvatelstvem, a ne uměle vytvořenými procenty v průzkumech. Našimi vidlemi na vykydání krajských zastupitelstev a později i parlamentu budou volby.

Jedině politickou prací, politickými prostředky zlomíme tento režim. V následujících krajských volbách uděláme první krok k nápravě. Nás tento režim nezastraší, ale více zatvrdí, abychom ještě nekompromisněji, pod vedením našeho předsedy a jediného skutečně národního prezidentského kandidáta Tomáše Vandase, bojovali o tuto republiku a její občany.

Jiří Štěpánek, výkonný místopředseda DSSS