Jménem zákona, rozejděte se! rozpustili petici strážníci

Img-199029. března 2010 Minulý pátek vyrazili členové místní organizace Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) v Kadani na sběr podpisů pod petici „Proti vyučování romštiny na českých školách“. Petiční akce se konala na místním Mírovém náměstí.

Ihned, jakmile byly petiční archy vystaveny, setkaly se s velkým zájmem procházejících občanů, kteří petici svým podpisem podpořili.

Po hodině byla akce nuceně ukončena po zásahu příslušníka Městské policie, který argumentoval tím, že akce nebyla nahlášena a nebyl zaplacen zábor veřejného prostranství, přestože podle zákona č. 85/1990 Sb. ze dne 27. března 1990 o právu petičním, není toto nutné.

1_2Podle § 2 zmíněného zákona nesmí být ve výkonu petičního práva nikomu bráněno. Dále podle § 4 mohou být petice a podpisové archy vystaveny na místech přístupných veřejnosti, k čemuž není třeba povolení státního orgánu (pro zábor veřejného prostranství apod.). Celou věc proto budeme řešit se starostou města Kadaně.

V naší aktivitě nepolevíme a sbírání podpisů bude pokračovat i v následujících dnech nejenom v Kadani, ale i v dalších městech Ústeckého kraje. Zapojte se i vy! Petice ke stažení zde.

Petr Kotáb
předseda MO DSSS Kadaň

Další fotky


 
 
 
 
Nastavení fotogalerie