K “panbíčkářské” výzvě ČSSD proti DSSS

K “panbíčkářské” výzvě ČSSD proti DSSS17. dubna 2011 Když se onehdy Jiří Paroubek vztekal, že dělnická strana může v budoucnu ubrat jeho straně preference, dalo se to při jeho papalášském očekávání “drtivého vítězství” vysvětlit jako nervozita nebo deprese. Nyní, po odchodu “husity” ze scény, nasadila ČSSD proti DSSS jiný kalibr - tzv. křesťansko-sociální platformu v čele s Františkem Bublanem.

Bývalý ministr vnitra a farář v jedné osobě neblaze proslul útěkem superzloděje Radovana Krejčíře do zahraničí, nebo velkou policejní mlátičkou na Czechteku 2005. Dnes je z něho - světe div se - opět stínový ministr vnitra ČSSD a “velká naděje” pro tuto zemi.

Jako záminku k nejnovějšímu útoku na DSSS si marketingoví socialisté našli rozehnání cikánské “mše” pod širým nebem v Krupce (fotogalerie), která se jaksi čirou náhodou uskutečnila právě v době, kdy měl ulicí projít řádně ohlášený pochod DSSS. 

Podle Františka Bublana šlo o “protestní náboženské shromáždění”. Za účasti anarchistů a nám již dobře známých postaviček z lidsko-právního okruhu pánů Kocába, Lišky, Džamil a dalších. Některým účastníkům mírumilovné “mše svaté” policie zabavila “modlitební pomůcky” - např. mačety nebo kopí.

Pan Bublan si v promodlené socialistické výzvě stěžuje, že Dělnická strana sociální spravedlnosti, “coby nástupnická organizace rozpuštěné Dělnické strany, při svých aktivitách využívá symbolů, hesel a metod své předchůdkyně“. O jaké symboly, hesla a metody jde, se už bývalý rozvědčík v černé kutně raději nezmínil. Ještě by si proti sobě poštval hrdé Slováky, jejichž dvojramenný kříž byl záminkou k zatčení a následnému odsouzení jednoho z nacionalistů v Krupce. Více

Zůstaneme-li u symboliky v kontextu křesťanského významu, v Čechách “závadný” dvojkříž dnes platí za kříž biskupský. Kratší příčné břevno má naznačovat tabulku, na níž Pilát dal napsat jméno a vinu Ježíšovu. Pan Bublan, ještě než se začne ohánět křesťanstvím a symbolikou, by si měl doplnit mezery ve svém teologickém vzdělání. 

Obsah výzvy ČSSD je tradiční rétorikou exponentů tohoto prolhaného a korupčního režimu, zcela neschopných jakékoliv přímé polemiky se svými opozičními odpůrci. Názory obyčejných a hlavně pracujících lidí je vůbec nezajímají. Zato vás ale dokážou ukamenovat kvůli symbolu, nápisu nebo heslu. Takové spiknutí nedouků naše historie bohužel nejednou pamatuje. Nezbývá než jejich primitivní kvákání přetrpět a vyčkat, až je samotné dějiny znemožní.

K Bublanovým spolupracovníkům v tzv. křesťansko-sociální platformě ČSSD patří i Anna Šabatová. Tato osoba také figuruje v čele Kocábova Českého helsinského výboru, jenž nedávno horoval pro rozpuštění DSSS a odsouzení stranických představitelů. Více To už jsme však překročili práh sociálnědemokratického kostela faráře Bublana a vstoupili do společnosti spíše fanatických Rudých Khmerů…

Martin Kněžický

K tématu

Bublan: Nenásilný protest proti aktivitám DSSS

FOTKY Z KRUPKY: A sociální dávky nám zachovati ráčej. Amen